نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 9812 تاریخ انتشار: ۲۳ / ۰۳ / ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار خوزستان: هیچ کودکی نباید به علت فقر از تحصیل باز بماند

  استاندار خوزستان گفت باید همه تلاش کنیم تا هیچ کودکی به علت فقر از تحصیل باز بماند. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در نشست شورای اجتماعی استان با موضوع ساماندهی کودکان کار که عصر امروز سه شنبه ۲۳ خردادماه در مهمانسرای شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد گفت: اعتبار […]

 

استاندار خوزستان گفت باید همه تلاش کنیم تا هیچ کودکی به علت فقر از تحصیل باز بماند.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در نشست شورای اجتماعی استان با موضوع ساماندهی کودکان کار که عصر امروز سه شنبه ۲۳ خردادماه در مهمانسرای شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد گفت: اعتبار قابل توجهی به دستگاه های ذیربط جهت ساماندهی کودکان کار تخصیص داده شده است و از نهادهای فرهنگی و حمایتی انتظار داریم که شناسایی و ساماندهی کودکان کار و کودکان بازمانده از تحصیل را در سال آتی به صورت جدی در اولویت کاری خود قرار دهند.

شریعتی عنوان کرد: نباید اجازه دهیم کودکی به علت فقر از تحصیل باز بماند و آنها را از طریق نهادهای حمایتی شناسایی و جذب نماییم.

استاندار خوزستان ادامه داد: همچنین کمیته ای برای پیگیری موضوع کودکانی که کارهای سخت انجام می دهند تشکیل شد و حمایت از آنها در دستور کار این کمیته خواهد بود.

شریعتی افزود: کمیته ای هم متشکل از دستگاه های ذیربط برای مقابله با موارد کودک آزاری تشکیل شده است.

استاندار خوزستان تاکید کرد: باید همه تلاش کنیم تا هیچ کودکی به علت فقر از تحصیل باز بماند.

معلولیت، فقر خانوارها و دوری از مدرسه از مهمترین دلایل گرایش کودکان به کار و بازماندگی آنان از تحصیل در دوران ابتدایی می باشد.

مهمترین عامل در شناسایی و ساماندهی کودکان بازمانده از تحصیل نداشتن آدرس دقیق محل سکونت آنهاست که نیازمند مشارکت خانواده ها و سازمان های مردم نهاد می باشد

ارسال دیدگاه

logo-samandehi