نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 9620 تاریخ انتشار: ۱۷ / ۰۳ / ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر نفت: درحال تنوع بخشی به مشتریان نفت خود هستیم

زنگنه گفت: ما درصدد تنوع بخشی به مشتریان نفت خود هستیم درحالیکه در شرایط تحریم تنها ۵ مشتری داشتیم اکنون به تعداد آن‌ها افزوده شده است. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” بیژن زنگنه در حاشیه جلسه هیئت دولت به خبرنگاران افزود: قیمت نفت ما برای فروش به شرق دور بیشتر از اروپاست. وی درباره تشکیل کارگروه‌های […]

زنگنه گفت: ما درصدد تنوع بخشی به مشتریان نفت خود هستیم درحالیکه در شرایط تحریم تنها ۵ مشتری داشتیم اکنون به تعداد آن‌ها افزوده شده است.

وزیر نفت: درحال تنوع بخشی به مشتریان نفت خود هستیمبه گزارش پایگاه خبری اهوازنو” بیژن زنگنه در حاشیه جلسه هیئت دولت به خبرنگاران افزود: قیمت نفت ما برای فروش به شرق دور بیشتر از اروپاست.
وی درباره تشکیل کارگروه‌های مختلف در وزارت نفت گفت: این کارگروه‌ها برای عقد قرارداد تشکیل شده است و هدف از آن بهره برداری از طرح‌های موجود نیست.
زنگنه افزود: این کارگروه‌ها قراردادهای بالادستی نفت را بررسی می‌کنند و ما برای هر کدام از میدان‌های نفتی یک کارگروه ویژه تشکیل داده ایم که در یک بخش مسایل فنی توسعه طرح را بررسی می‌کنند و درباره آن نظر می‌دهند.
وی اضافه کرد: وظیفه دیگر این کارگروه‌ها مذاکره با طرف‌های خارجی است و بعد از تفاهم، این طرح‌ها در یک شورای فنی در سطح مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت نفت مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از آن هم اگر لازم باشد در شورای عالی مخازن بررسی می‌شود.
زنگنه در پاسخ به سوالی درباره کاهش تولید بنزین طرح ستاره خلیج فارس گفت: نه به این شکل نیست، ما در آن زمان هم گفتیم که تولید مستمر در این طرح شروع شده و همان جریان ادامه دارد، ما درحال تثبیت تولید هستیم و من هیچ وقت نگفتم که در بنزین خودکفا می‌شویم.
وزیر نفت درباره آمادگی وزارت نفت برای انتشار اسناد و احکام صادرشده برای معامله گازی با ترکیه گفت: ما اصل و توسعه بحث را می‌توانیم منتشر کنیم، اما متن حکم محرمانه است و نه ما و نه طرف مقابل نمی‌تواند این حکم را منتشر کند.
زنگنه افزود: ما می‌توانیم این احکام را در اختیار مراجع رسمی کشور قرار دهیم و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.
وی در پاسخ به سوالی درباره اختلافات با قطر در زمینه میادین مشترک گفت: مساله خاصی نیست آن‌ها کار خود را می‌کنند و ما هم کار خود را طبق روال عادی انجام می‌دهیم.
وزیر نفت درباره شکست مذاکرات ایران و هند درباره فروش گاز و تاثیر مطرح شدن فروش رایگان گاز به ترکیه افزود: مساله ارتباط هند و ترکیه دروغ بزرگی است که مشخص نیست چه کسی آن را مطرح کرده است، این چه حرفی است که گفته می‌شود هندی‌ها درباره ما حرف زدند.
زنگنه گفت: مبنای مطرح شدن این حرف را نمی‌دانیم، اما یکی از اصول، شرافت حرفه‌ای و اخلاق حرفه‌ای این است که ادعای مطرح شده مبنا داشته باشد، دروغ پردازی و شایعه پردازی در شان خبرنگاران و این حرفه با ارزش نیست.
وی افزود: ما با هندی‌ها درباره قیمت فروش گاز پس از توسعه میدان فرزاد بی به توافق نرسیدیم و هم اکنون دو راه را به موازات هم پیگیری می‌کنیم.
زنگنه گفت: البته هنوز مذاکره با هندی‌ها به پایان نرسیده و ادامه دارد، ولی برای اینکه وقتمان تلف نشود دو مسیر موازی را درحال پیگیری هستیم.
وی افزود: نخست آنکه با روس‌ها درحال مذاکره هستیم و قرار شده برای میدان‌های فرزاد‌ای و بی به ما پیشنهاد بدهند و مسیر دوم نیز این است که ما خودمان مطالعه میدان فرزاد را شروع کرده ایم و می‌خواهیم آن را تکمیل کنیم که اگر قرار شد به روش دیگری میدان را توسعه دهیم فرصت را از دست نداده باشیم.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi