نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 9316 تاریخ انتشار: ۳۱ / ۰۲ / ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مرثیه ای بر فوتبال مناطق نفتخیزجنوب…عملکردی ضعیف و غیرقابل دفاع از مدیرعامل ورزش مناطق نفتخیز در فوتبال

  باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفتخیزجنوب بزرگترین باشگاه ورزشی در سطح وزارت نفت و یکی از باشگاههای پر امکانات دولتی در سطح کشور محسوب می شودکه در رشته های مختلف ورزشی فعالیت می کند. رشته فوتبال به عنوان یکی از پرطرفدار ترین رشته های ورزشی جهان شناخته شده است و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب […]

 

باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفتخیزجنوب بزرگترین باشگاه ورزشی در سطح وزارت نفت و یکی از باشگاههای پر امکانات دولتی در سطح کشور محسوب می شودکه در رشته های مختلف ورزشی فعالیت می کند.
رشته فوتبال به عنوان یکی از پرطرفدار ترین رشته های ورزشی جهان شناخته شده است و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز هم اکنون با حضور تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در رقابتهای دسته اول باشگاههای کشور(جام آزادگان) ، نفت گچساران و امیدیه در لیگ دسته دوم فوتبال کشور و تیم نفت اهواز در لیگ برترامید و جوانان کشور، در این رشته ورزشی فعالیت می کنند.
با پایان مسابقات فوتبال در فصل ۹۶- ۹۵ در تمامی رده ها به یک حقیقت تلخ می رسیم و آن این است که تیمهای فوتبال زیر مجموعه باشگاه ورزشی مناطق نفتخیزجنوب در سال جاری علی رغم استفاده از بودجه و امکانات کافی و صرف قریب به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از بیت المال در مقایسه با سالهای اخیر بویژه فصل ۹۵-۹۴ در تمامی رده ها عملکرد ضعیف تری از خود به نمایش گذاشته اند که این امر ضعف مدیریت در راس باشگاه را بیش از پیش به اثبات می رساند.
بررسی نتایج تیمهای رده های مختلف باشگاهی مناطق نفتخیزجنوب در لیگ های مختلف می پردازیم و قضاوت را به شما واگذار می کنیم:

نفت مسجدسلیمان؛ نزول سه پله ای نسبت به سال گذشته و کابوس سقوط تا هفته پایانی
حضور تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان به عنوان تنها نماینده مناطق نفتخیزجنوب در مسابقات فوتبال دسته اول باشگاههای کشور باعث شده تا این تیم زیر ذره بین هواداران و طرفداران این تیم در اقصی نقاط استان قرار بگیرد.
نفت مسجدسلیمان در مسابقات فصل ۹۶-۹۵ پر نوسان و پر فراز و نشیب ظاهر شد و با تغییر سه سرمربی (بختیاری زاده- حافظی- فکری) حتی کابوس سقوط به دسته دوم فوتبال باشگاههای کشور را تا هفته های پایانی بر سر خود دید اما در نهایت با نذر و نیاز هواداران و نتایج ضعیف رقبای پایین جدول، این تیم در نهایت با کسب عنوان سیزدهم،در لیگ یک ابقا شد.

نفت مسجدسلیمان فصل گذشته با ۴۸ امتیاز دهم شد
با نگاهی کوتاه و گذرا به نتایج نفت مسجدسلیمان طی فصل گذشته مشخص می شود که این تیم در سال گذشته(فصل ۹۵-۹۴) با کسب ۴۸ امتیاز در مکان دهم لیگ دسته اول فوتبال کشور قرار گرفت(ضمن اینکه این تیم با دارا بودن ۱۷ بازیکن از مسجدسلیمان رکورد بی نظیری از حیث بکارگیری بازیکنان بومی انجام داد و در زمینه کسب نتایج نیز ۱۷ بازی بدون شکست را طی یک فصل سپری کرد که در نوع خود قابل توجه است) اگر مدیرعامل باشگاه مناطق نفتخیزجنوب کمی تدبیر به خرج می داد و شمه ای از مدیریت ورزشی را داشت، می توانست با حفظ کادر فنی سال گذشته و جذب چند بازیکن و تقویت تیم، یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر در فصل جاری باشد نه مدعی سقوط به لیگ دسته دوم!!! اما ایشان نه تنها از این اقدام امتناع کرد بلکه با جریمه ۱۵ درصدی بازیکنان تیم نفت مسجدسلیمان، اوج ضعف مدیریتی و ناتوانی خود را به اثبات رساند.
تیم نفت مسجدسلیمان در فصل ۹۶-۹۵ از ۳۴ بازی خود ۷ برد، ۱۶ مساوی و ۱۱ باخت را بدست آورد و در نهایت صاحب ۳۷ امتیاز شد و در مکان سیزدهم قرار گرفت یعنی سه پله پایین تراز تیم فصل گذشته ، واقعا اگر تیم نفت خیال بقا در لیگ یک را در سر داشت چرا با صرف هزینه های کلان دست به تغییر کادر فنی و بازیکنان زد و اگر قصد صعود به لیگ برتر را داشت چرا به این نتایج دست یافت ؟
به هرحال نفت مسجدسلیمان در فصل جاری با لجاجت و یکدندگی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفتخیزجنوب نه تنها نماینده شایسته ای برای شهر اولین ها و استان خوزستان در لیگ دسته اول فوتبال کشور نبود،بلکه بجز حرص و استرس برای هواداران و مدیران شرکت چیز دیگری برای گفتن نداشت.
به این مقال دخالت های مستقیم در ترکیب تیم در زمان سهراب بختیاری زاده را نیز بیفزاییم
که در نهایت منجر به جدایی سهراب پس از خون دل خوردن های فراوان شد…

نفت گچساران و سراب صعود به لیگ یک
تیم فوتبال نفت و گاز گچساران یکی از ۲ نماینده مناطق نفتخیزجنوب در لیگ دسته دوم باشگاههای کشوراست که حدود ۲ ماه قبل از آغاز رقابتها با تعیین کادر فنی و بازیکنان استارت زد و با برگزاری چندین اردو و بازیهای تدارکاتی سودای صعود به لیگ یک را در سر داشت اما در پایان مسابقات فصل و در مرحله نهایی این رقابتها در بین شش تیم در مکان ششم قرار گرفت.
این تیم در مرحله پایانی این رقابتها و در گروه اول با تیمهای شهرداری همدان، کارون اروند خرمشهر،هف سمنان،شاهین شهرداری بوشهرو شهرداری تبریز همگروه شد و در نهایت با ۱۰ امتیاز در مکان ششم و انتهای جدول این رقابتها قرار گرفت و در مقایسه با سال گذشته چند رتبه در جدول نزول داشت و باعث شد تا این تیم با هدایت داریوش یزدی از صعود به لیگ یک بازماند تا حسرت گچسارانی ها برای صعود چندین ساله شود.

نفت امیدیه ضعیف تر از پارسال

تیم فوتبال نفت امیدیه که فصل قبل تنها به خاطر یک امتیاز از صعود به جام آزادگان بازمانده بود،در بازیهای این فصل و در فاصله سه هفته مانده به پایان رقابتها عدم صعودش به لیگ یک مسجل شده بود.
این تیم در مرحله نهایی لیگ دسته دوم فوتبال کشور با تیمهای شهرداری ماهشهر، برق جدید شیراز، شهرداری کاشان، داماش گیلان و شهرداری فومن همگروه شد و در نهایت با کسب ۱۲ امتیاز در رده چهارم گروه قرار گرفت و از صعود به لیگ یک باشگاههای کشور بازماند.
تیم فوتبال امید نفت اهواز، همچنان ناموفق
این تیم که کادر فنی اش موروثی هستند نیز نتایج قابل قبولی را در رقابتهای این فصل کسب نکرد و در نهایت از ۲۲ بازی خود صاحب ۸ پیروزی، ۷ مساوی و ۷ شکست شد و با ۳۱ امتیاز در مکان هفتم جدول ۱۲ تیمی این رقابتها قرار گرفت.(قرار گرفتن تیم با امکانات و بازیکنان مستعد خوزستانی در مکان هفتم جدول قابل تامل است)

کمیته فنی یا (کمیته کشکی)
در دی ماه سال ۹۴ مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفتخیزجنوب آقایان عبداله ویسی، داریوش یزدی، بهروز مکوندی، جهانبخش داراب پور و ناصر مطلق را به عنوان اعضاء کمیته فنی تیمهای فوتبال این باشگاه معرفی کرد.
مشاوره،کارشناسی و عزل و نصب سرمربیان تیمهای فوتبال از مهمترین وظایف کمیته فنی تیمهای فوتبال باشگاههای مناطق نفتخیزجنوب از وظایف این کمیته بودند اما جالب است بدانید که از روزی که این کمیته تشکیل شده تا کنون نه جلسه ای با حضورتمامی اعضاء برگزار شده و نه تغییر و تحولی در تیمهای مختلف این باشگاه صورت گرفته است!!
به راستی اگر کمیته فنی در زمینه انتخاب کادر فنی یا ارائه نظر کارشناسی در خصوص بازیهای تیمهای فوتبال مناطق نفتخیزجنوب ورود پیدا می کرد، آیا این نتایج ضعیف برای تیمهای فوتبال مناطق نفتخیزجنوب در لیگ دسته اول و دوم کشور و لیگ برتر امیدها حاصل می شد؟
با برسی دقیق بحث کمیته فنی تیمهای فوتبال مناطق نفتخیزجنوب به این نتیجه می رسیم که تشکیل این کمیته فقط برای سر پوش گذاشتن به تصمیمات غلط مدیرعامل محترم باشگاه بوده و این کمیته فقط بر روی کاغذ اسمش را کمیته فنی نام نهاده اند و در عمل کمیته فنی نفت یعنی کشک!!! چرا که تمام تصمیمات را خود آقای مدیرعامل اتخاذ می کرد و به اسم کمیته فنی تمام می شد!
با نگاهی اجمالی به عملکرد تیمهای فوتبال نفت مسجدسلیمان، نفت گچساران، نفت امیدیه، تیمهای فوتبال جوانان و امید نفت اهواز در می یابیم که تیمهای فوتبال مناطق نفتخیزجنوب در فصل ۹۶-۹۵ با در اختیار داشتن بودجه و امکانات مناسب، بدترین سال ورزشی خود را سپری کردند اما سوال اساسی این است که چه کسی پاسخگوی عملکرد ضعیف تیمهای فوتبال مناطق نفتخیزجنوب در فصل ۹۶-۹۵ است؟
آیا نظارتی بر عملکرد مدیرعامل باشگاه و کادر فنی تیمهای فوتبال در مناطق نفتخیز جنوب هست یا اینکه همچنان باید با تک روی، لجاجت و یکدندگی مدیران ضعیف و ناکارآمد وحیف و میل پولهای بی زبان نفت، شاهد ناکامی تیمهای فوتبال در مناطق نفتخیز طی سالهای آتی باشیم؟
این داستان ادامه دارد…

ارسال دیدگاه

logo-samandehi