نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 9080 تاریخ انتشار: ۲۱ / ۰۲ / ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر نفت از اعطای امتیاز ویژه برای کارکنان قراردادی و پیمانکاری صنعت نفت در آزمون استخدامی پیش رو خبر داد

  به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ”  مهندس بیژن زنگنه شامگاه چهارشنبه (بیستم اردیبهشت ماه) در جمع مدیران ارشد صنعت نفت جنوب در اهواز با اعلام این خبر اظهار داشت: در آزمون استخدامی پیش رو امتیازات ویژه ای از جمله تأثیر میزان سابقه و معدل را برای جذب ۱۲۵۰ نفر از نیروهای قرارداد موقت و […]

 

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ”  مهندس بیژن زنگنه شامگاه چهارشنبه (بیستم اردیبهشت ماه) در جمع مدیران ارشد صنعت نفت جنوب در اهواز با اعلام این خبر اظهار داشت: در آزمون استخدامی پیش رو امتیازات ویژه ای از جمله تأثیر میزان سابقه و معدل را برای جذب ۱۲۵۰ نفر از نیروهای قرارداد موقت و پیمانکاری در نظر خواهیم گرفت.

وی گفت: این وزارتخانه برنامه ریزی جذب ۲۵۰۰ نفر را در ماه های آینده دارد که ۱۲۵۰ نفر آن سهمیه نیروهای قراردادی و پیمانکاری شاغل در نفت است و بقیه به دانش آموختگان دانشگاه نفت و سایر دانشگاه ها اختصاص دارد.

مهندس زنگنه، با اشاره به شرایط شغلی و معیشتی نیروهای قراردادی و پیمانکاری، گفت: این وزارتخانه خود را متعهد به اصلاح و بهبود شرایط شغلی و معیشتی این دسته از کارکنان می داند اما این کار باید با انجام کار کارشناسی و به شکل صحیح انجام شود.

وزیر نفت، همچنین با اشاره به قدیمی بودن سیستم حقوق و دستمزد در این وزارتخانه اظهار داشت: تلاش داریم با بهره گیری از نظر متخصصان و مشاوران معتبر، برخی قوانین قدیمی در این زمینه را اصلاح نماییم.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه صنعت نفت در استان خوزستان برای پیشرفت این استان، در خصوص اجرای پروژه های مرتبط با مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت در خوزستان گزارشی ارائه کرد.

زنگنه، از اختصاص ۳ درصد هزینه پروژه های صنعت نفت برای ارائه خدمات اجتماعی به محیط پیرامونی آن، با موافقت رئیس جمهور خبر داد.

وزیر نفت، هدف سفر خود به خوزستان را دیدار با مدیران و بررسی اقدامات این وزارتخانه در حوزه مسئولیت های اجتماعی عنوان کرد و گفت: این سه درصد غیر از ‌سه درصد مصوب مجلس برای کمک به عمران مناطق نفت خیز است و هر‌چقدر پروژه بیشتر تعریف شود، خدمات ‌اجتماعی بیشتر خواهد شد.

وی در ادامه تأکید کرد: از کلیه کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به دلیل افزایش تولید تشکر می کنم زیرا به من و کشور در عرصه های چانه زنی بین المللی قدرت بخشیدند.

زنگنه با اشاره به خواسته به حق دانشجویان برای کار، گفت: ما مدیران کشور باید اشتغال ایجاد کنیم و برای این کار نیز به ۵ میلیارد دلار پول برای کارسازی نیاز داریم.

وزیر نفت همچنین به بحث گاز رسانی روستاها اشاره کرد و گفت: ما در گازرسانی روستایی کار بزرگی کردیم و با توجه به اینکه پس از آمریکا و روسیه سومین تولید کننده گاز جهان هستیم، به طور متوسط روزانه ۹ روستا را‌ گاز رسانی کردیم .

زنگنه، ادامه داد: سهم ۱۴.۵ درصد نفت از صادرات، کفاف مخارج جاری خود نفت را نمیدهد که امیدواریم دولت و مجلس در این خصوص ما را یاری کنند .

وی، گفت: باید پروژه های تعریف شود که هزینه اجرای آن با گردش مالی همان پروژه تأمین شود.

وزیر نفت، همچنین با اشاره به عمر بالای تاسیسات نفتی، گفت برخی از کارخانه ها نیازمند نوسازی هستند و باید طی سه چهار سال آینده این کار انجام شود.

زنگنه، با تاکید بر اینکه سرنوشت خوزستان با نفت گره خورده است، گفت: آینده نفت و خوزستان به هم بستگی دارد و باید از شرکت هایی که در این استان، خدمات جانبی به نفت ارائه می دهند،حمایت کرد.

وی، در پایان با اشاره به دفاع تمام قد از حقوق کارکنان وزارت نفت، گفت: طی این مدت سعی کردم نظام حقوق و دستمزد فعلی از بیرون از نفت مورد هجمه واقع نشود و همین را هم از دست ندهیم.

در این دیدار که در باشگاه مرکزی نفت اهواز برگزار شد دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، مهندس بیژن عالی پور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مدیران ارشد این شرکت، نمایندگان مردم شادگان و آبادان در مجلس شورای اسلامی و مدیران عامل شرکت های تابع وزارت نفت در استان خوزستان حضور داشتند.

در ابتدای این نشست مهندس عالی پور مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب با ارائه گزارشی به بررسی وضعیت تولید نفت، گاز و مایعات گازی و پروژه‌های حفظ و افزایش ظرفیت تولید در این شرکت پرداخت.

در این نشست همچنین عبدالرضا دبیری مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، سید ناصر حسینی نژاد مدیر عامل شرکت گاز خوزستان و حجت الاسلام و المسلمین مجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی سخنرانی کردند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi