نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 8859 تاریخ انتشار: ۱۲ / ۰۲ / ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سخنگوی دولت: افزایش یارانه همه مردم به معنای بالارفتن نرخ حامل‌های انرژی است

  سخنگوی دولت با انتقاد از برخی سخنان نامزدهای ریاست جمهوری و وعده افزایش یارانه‌های نقدی گفت: هر مقدار یارانه را اضافه کنید باید بر قیمت بنزین نیز افزوده شود، ۲ تا ۳ برابر کردن یارانه برای همه افراد به معنای بالارفتن قیمت بنزین و سوخت است. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، محمدباقر نوبخت، […]

 

  • سخنگوی دولت با انتقاد از برخی سخنان نامزدهای ریاست جمهوری و وعده افزایش یارانه‌های نقدی گفت: هر مقدار یارانه را اضافه کنید باید بر قیمت بنزین نیز افزوده شود، ۲ تا ۳ برابر کردن یارانه برای همه افراد به معنای بالارفتن قیمت بنزین و سوخت است.
  • به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، امروز (سه‌شنبه، ١٢ اردیبهشت‌ماه) در نشست خبری خود با خبرنگاران با انتقاد از برخی سخنان نامزدهای ریاست جمهوری و وعده افزایش یارانه نقدی گفت: کل فروش حامل‌های انرژی از بنزین، گازوئیل، نفت سفید، نفت کوره و غیره ۳۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در سال است، همچنین کل فروش شرکت گاز ۱۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده و کل فروش برق نیز ۱۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در سال است که جمع آن‌ها ۶۹ هزار میلیارد تومان خواهد شد که ناخالص فروش شمرده می‌شود.

    وی با بیان این‌که شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران نمی‌تواند هرچه فروخته را بین مردم تقسیم کند، افزود: این شرکت باید کسورات قانونی از جمله مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری را به میزان هفت هزار میلیارد تومان کاهش دهد، همچنین باید پنج درصد برای نوسازی خطوط انتقال انرژی، عوارض آلایندگی و مانند آن‌را کم کند. با کاهش این کسورات، سهم سازمان ۲۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است و با افزودن سهم شرکت گاز، کل درآمد سازمان هدفمندی، فقط ۳۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.

    نوبخت ادامه داد: هم اکنون در برابر این مبلغ، در سال ۱۳۹۵، ۴۱ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی توزیع شد، ۴۸۰ میلیارد تومان به صورت سبد غذایی و ۵۰۰ میلیارد تومان برای سلامت پرداخت شده است که جمعا حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان است، یعنی فاصله میان ۳۶ هزار میلیارد تا ۴۲ هزار میلیارد تومان را با اجازه قانون از خزانه برداشت کردیم.

    سخنگوی دولت تصریح کرد: در صداقت و شرافت این انسان‌های شایسته شکی ندارم، اما تاکید می‌کنم اگر کسی با فهمیدن این اعداد و ارقام، چنین سخنانی بگوید، قابل تامل است، هر مقدار یارانه را اضافه می‌کنید باید قیمت بنزین را افزایش دهید، برای ۲ تا ۳ برابر کردن یارانه برای همه افراد، باید بنزین و سوخت را گران کنید تا این فاصله قیمتی را پوشش داده شود، البته این موضوع بر روی اقتصاد ملی و پول ملی اثر می‌گذارد و اقتصاد را تضعیف خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi