نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 8820 تاریخ انتشار: ۱۰ / ۰۲ / ۱۳۹۶ - ۸:۵۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولید و توزیع بنزین یورو ۴ در دولت یازدهم افزایش یافت

    در پی افزایش تولید بنزین یورو ۴ در دولت یازدهم و همچنین اقدام‎هایی نظیر توزیع به جا و مناسب این فرآورده در کلان‌شهرهای کشور، میزان آلودگی هوا کاهش و تعداد روزهای هوای سالم افزایش یافته است. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، با آغاز بهره برداری از طرح‌های تولید بنزین یورو ۴، تولید […]

 

 •  
 • در پی افزایش تولید بنزین یورو ۴ در دولت یازدهم و همچنین اقدام‎هایی نظیر توزیع به جا و مناسب این فرآورده در کلان‌شهرهای کشور، میزان آلودگی هوا کاهش و تعداد روزهای هوای سالم افزایش یافته است.
 • به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، با آغاز بهره برداری از طرح‌های تولید بنزین یورو ۴، تولید این فرآورده از روزانه ٩ میلیون لیتر در پنج ماه نخست سال ٩٢، به حدود ٢٠ میلیون لیتر تا پایان مهر ٩۵ رسید.

  این در حالی است که در ماه‌های اخیر طرح‌های دیگر پالایشی وارد مدار بهره برداری شده اند که از آن جمله می‎توان به بهره برداری از واحد سوم مجتمع بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان در سال ٩۵ و طرح افزایش کمیت و کیفیت واحد بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس در هفته گذشته اشاره کرد.

  به‎زودی با راه اندازی فاز نخست پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، ١٢ میلیون لیتر دیگر به تولید بنزین یورو ۴ کشور افزوده می‎شود که با احتساب دو یا سه طرح پیشین، مقدار تولید بنزین یورو ۴ به اندازه‎ای خواهد شد که تقریبا در همه شهرهای کشور، سوخت یورو ۴ توزیع خواهد شد.

  همچنین با توجه به اهمیت سلامت مردم و نقش بسیار موثر کیفیت هوا بر آن، هیئت وزیران به‎منظور مقابله با آلودگی هوا در ١٠/٢/٩٣ با ابلاغ مصوبه شماره۱۲۷۸۲/ت۴۹۹۵۲هـ سازمان ها و وزارتخانه‎های مختلف را مکلف به اجرای تعهدهایی کرد.

  بر اساس این مصوبه، تکالیف زیر بر عهده وزارت نفت و شرکت ملّی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران قرار گرفت:

   


  همچنین به‎منظور کاهش آثار نامطلوب ناشی از فعالیت‌ شرکت‌ها و سازمان‎های تابعه وزارت نفت در محیط زیست کشور، تفاهم‎نامه ای میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت در تاریخ ٢۵ مردادماه سال ٩۴ امضا شد که از جمله زمینه های همکاری توسعه همکاری‌های دو طرف برای اجرای طرح‎های ارتقای کیفیت سوخت به شمار می‏‎رود.

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi