نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 8797 تاریخ انتشار: ۰۹ / ۰۲ / ۱۳۹۶ - ۹:۰۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مجلس برای تعیین تکلیف نیروهای قراردادی نفت وارد عمل شد

  به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  «علی گلمرادی» نماینده مردم ماهشهر، هندیجان ، بندرامام و امیدیه در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به «بیژن زنگنه» وزیر نفت، خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی کارکنان قرارداد مدت موقت شاغل در مناطق نفت خیز جنوب شد. در بخشی از این نامه گلمرادی خطاب به وزیر نفت […]

 

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  «علی گلمرادی» نماینده مردم ماهشهر، هندیجان ، بندرامام و امیدیه در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به «بیژن زنگنه» وزیر نفت، خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی کارکنان قرارداد مدت موقت شاغل در مناطق نفت خیز جنوب شد.

در بخشی از این نامه گلمرادی خطاب به وزیر نفت آمده است: «در تاریخ ۳۰/۹/۱۳۹۱ مصوبه‌ای به شماره ۱۷۶۴۴۱/ت۴۸۷۰۲ در هیات وزیران به تصویب رسید که این مصوبه که به مصوبه مهرآفرین موسوم است به علت رعایت نکردن قوانین جاری مورد ایراد هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین قرار گرفت اما این ایرادات طبق اظهارات اعضای هیات مذکور، ایراداتی جزیی، شکلی و قابل رفع بودند و مجلس شورای اسلامی با روح این مصوبه وکلیاتش مخالفتی نداشت اما در نهایت این مصوبه در تاریخ ۲۸/۷/۱۳۹۲ توسط دولت لغو شد.»

در ادامه این نامه آمده است: نیروهای قرارداد مدت موقت که در بدنه مناطق نفت‌خیز مشغول به کار هستند در طول سال های متمادی با کار و تلاش در بخش های فنی و تخصصی و پشتیبانی به نیروهایی کارآمد و خبره تبدیل شده اند اما این نیروها که بعضا سابقه کاری بالایی دارند سالیان سال است که گرفتار اعمال سلیقه پیمانکاران بودند و حقوق و مزایای آنها آنطور که باید وشاید پرداخت نشده است.

از سوی دیگر مطالبات معوقه آنها با اینکه طبق تصریح قانون دیون ممتازه محسوب می‌شود گاهی در پیچ و خم‌های اداری به سختی قابل استیفا است.

انتظار می‌رود دولت تدبیروامید با توجه به روابط حسنه ای که با مجلس شورای اسلامی دارد بر مبنای شاکله کلی آن مصوبه و ملهم از روح و فلسفه خیرخواهانه آن مصوبه ای برای حمایت این نیروهای خدوم و کارآمد فراهم آورد وبار دیگر روح نشاط و دلگرمی را در آنها تقویت کند.

در پایان به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی از حضرتعالی درخواست دارم با امعان نظر به لزوم جلوگیری از تضعیف بدنه فنی و پشتیبانی شرکت ها و سازمان‌های دولتی و به خصوص شرکت استراتژیک و مهم مناطق نفت‌خیز جنوب نسبت به تعیین تکلیف این کارکنان زحمتکش و توانمند و متعهد اقدامات لازم را مبذول فرمایید و بدینوسیله از اتلاف این سرمایه ذی قیمت انسانی جلوگیری کنید.

در پایان این نامه، «علی گلمرادی» نماینده مردم ماهشهر، هندیجان ، بندرامام و امیدیه در مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری با قید فوریت وزیر نفت برای تعیین تکلیف وضعیت کارکنان قراردادی صنعت نفت شده است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi