نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 8728 تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۲ / ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

لزوم حفظ کارت سوخت تا زمان قطع واردات بنزین/ فروش بنزین ایرانی با قیمت ۴هزار تومان در ترکیه

  عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: تفاوت قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه موجب قاچاق بنزین ایرانی به کشورهای همسایه شده لذا تا زمان رسیدن بنزین به قیمت اصلی کارت سوخت باید حفظ شود.   به گزارش پایگاه خبری اهوازنو “حسن بهرام نیا با اشاره به صادر شدن کارت سوخت برای خودروهایی که در […]

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: تفاوت قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه موجب قاچاق بنزین ایرانی به کشورهای همسایه شده لذا تا زمان رسیدن بنزین به قیمت اصلی کارت سوخت باید حفظ شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو “حسن بهرام نیا با اشاره به صادر شدن کارت سوخت برای خودروهایی که در سال جاری تولید می شوند، گفت:حفظ کارت سوخت از قاچاق سازمان یافته جلوگیری کرده و مدخل ورودی و خروجی جایگاه های توزیع را کاملا تحت نظارت خود قرار می دهد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ثبت و ضبط اطلاعات در جایگاه ها مانع قاچاق سوخت می شود، افزود:یکی از دلایل دیگر لزوم حفظ کارت سوخت قیمت سوخت در کشورهای همسایه بوده که در کشورهایی همانند عراق، افغانستان، پاکستان و ترکیه نرخ فروش بنزین از هزار و۷۰۰ تومان تا ۴هزار تومان است که برای جلوگیری از قاچاق به این کشورها باید کارت سوخت حفظ شود.

بنزین وارداتی حدود هزار و ۴۰۰ تومان برای ایران تمام می شود

بهرام نیا با اشاره به اینکه بنزین وارداتی حدود هزار و ۴۰۰ تومان برای ایران تمام می شود، ادامه داد:این بنزین با نرخ هزار تومانی به مردم فروخته می شود و عوامل قاچاق سوخت سازمان یافته با خروج بنزین به قیمت گزاف در کشورهای همسایه به فروش می رسانند.

وی با بیان اینکه از سال ۹۱ تا ۹۵ روزانه حدود ۱۲ میلیون لیتر بنزین وارد کشور می شود، یادآور شد:حفظ کارت سوخت برای جلوگیری از سوداگری و قاچاق بنزین و همچنین حفظ بیت المال و سرمایه های مردم ضروری است.

اگر کارت سوخت در سایر فرآورده های نفتی وجود نداشت، کشور با معضلات زیادی دست به گریبان بود

بهرام نیا با اشاره به اینکه اگر کارت سوخت در سایر فرآورده های نفتی وجود نداشت، کشور با معضلات زیادی دست به گریبان بود، افزود:بخشی از سوخت در مرزهای کشور قاچاق می شود و مسئولان مرزی نسبت به این موضوع گلایه دارند، که برای رفع این معضل در این مناطق سیستم کدینگ اجرایی شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بنزین در داخل کشور به قیمت اصلی به فروش نمی رسد و تنها زمانی می توان به نرخ اصلی دست یافت و از قاچاق بنزین جلوگیری کرد، که دیگر واردکننده نباشیم.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

logo-samandehi