نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 8455 تاریخ انتشار: ۲۴ / ۰۱ / ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

با هدف توسعه فعالیت های آموزشی صورت گرفت….. قرارداد همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت انگلیسی ADS

  شرکت ملی حفاری ایران و شرکت ABERDEEN DRILLING SCHOOL  قرارداد همکاری های آموزشی امضاء و مبادله کردند. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” این قرار داد روز چهارشنبه (۲۳ فروردین ماه) در ساختمان مرکزی ملی حفاری در اهواز از سوی محمدرضا تاکایدی قائم مقام مدیرعامل شرکت و جیمز دیوید ساترلند مدیرعامل شرکت ADS  به امضاء رسید. در مراسم […]

 

شرکت ملی حفاری ایران و شرکت ABERDEEN DRILLING SCHOOL  قرارداد همکاری های آموزشی امضاء و مبادله کردند.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” این قرار داد روز چهارشنبه (۲۳ فروردین ماه) در ساختمان مرکزی ملی حفاری در اهواز از سوی محمدرضا تاکایدی قائم مقام مدیرعامل شرکت و جیمز دیوید ساترلند مدیرعامل شرکت ADS  به امضاء رسید.

در مراسم امضاِی این قرارداد رئیس اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت گفت: همزمان با برنامه ریزی برای انعقاد  قرارداد و لزوم برگزاری دوره های آموزشی، همکاری میان دو شرکت از مهرماه گذشته در ارتباط با برگزاری دوره های سطح دو کنترل فوران چاه های نفت و گاز (  IWCF ) آغاز شد.

سید عبدالرضا موسوی افزود: در این مدت با اعزام مدرس از سوی شرکت ADS  به عنوان یکی از  شرکتهای معتبر آموزشی در صنعت حفاری، هشت دوره آموزشی برای متخصصان شرکت های نفتی و حفاری داخلی برگزار گردیده  است.

وی مدت زمان این قرارداد همکاری را پنج سال عنوان و اظهار کرد: در چارچوب این همکاری، علاوه بر دوره های پیشرفته کنترل فوران، دوره های حفاری نیز برگزار خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت با اشاره به تشکیل دوره های سطح دو کنترل فوران چاه ها در نیمه دوم سال گذشته برای اساتید دانشگاه صنعت نفت، مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و متخصصان شرکت، گفت: با توجه به درخواست های دریافتی از سوی شرکت های عملیات اکتشاف،  CNPC  ، مناطق نفتخیز جنوب، نفت و گاز اروندان،  نفت و گاز زاگرس و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، برنامه ریزی برای تشکیل این دوره ها در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: کارشناسان و متخصصان صنعت نفت و حفاری شرکت کننده در دوره های کنترل فوران براساس استانداردهای تعریف شده در صورت موفقیت، گواهینامه های بین المللی دریافت می کنند.

موسوی اظهار کرد: براساس توافق به عمل آمده با شرکت طرف قرارداد، اساتید، نرم افزارها و مستندات آموزشی از طریق شرکتADS  و امکانات سخت افزاری و فضای استاندارد از سوی ملی حفاری تامین می  شود.

رئیس اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه این دوره ها در سال های قبل به صورت موردی تشکیل می شد، گفت: با پیگیری مستمر مدیریت ارشد شرکت ، ملی حفاری تنها مرکزی است که مجوز برگزاری این دوره ها را در کشور دارد و از این پس افزون بر کارشناسان صنعت نفت ، متخصصان سایر کشورهای منطقه نیز برای گذراندن دوره از امکانات آموزشی این شرکت استفاده می کنند.

گفتنی است: فوران چاه ها یکی از پرهزینه ترین اتفاقات در صنعت نفت جهان به شمار می رود که خسارت های جانی، مالی و زیست محیطی سنگینی به همراه دارد. در حوادث فوران چاه ها که به سبب نفوذ نفت و گاز از عمق به سطح زمین روی می دهد به منابع انسانی، تجهیزات، دکل حفاری و محیط زیست آسیب جدی وارد می شود که ۹۰ درصد علل این حوادث خطای نیروی انسانی است.

دوره های کنترل فوران با هدف پیشگیری از حوادث احتمالی پیش بینی و متخصصان صنعت نفت با گذراندن این دوره ها در سطوح مختلف با نشانه های فوران قبل از بروز آن آشنا و نسبت به کنترل و مهار فوران و برگشت شرایط چاه به پیش از فوران اقدام می کنند.

براساس مقررات جدید که پس از حادثه فوران چاه در دریای شمال بر روی دکل HORIZON  روی داد دوره های IWCF  در عملیات حفاری خشکی و دریایی بازنگری و با  حساسیت ویژه ای دنبال می شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi