نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 8358 تاریخ انتشار: ۲۱ / ۰۱ / ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تشریح برنامه های شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در حوزه اقتصاد مقاومتی، اشتغال و توسعه پایدار رهاورد اجرای اقتصاد مقاومتی در نفت مناطق مرکزی است

با اجرای کامل سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، دستیابی به اشتغال و توسعه پایدار، استعدادیابی و استفاده مطلوب از نیروهای انسانی و چابکی سیستم محقق خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در نخستین جلسه اقتصاد مقاومتی این شرکت درسال جدید که با حضور مدیران و روسای […]

با اجرای کامل سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، دستیابی به اشتغال و توسعه پایدار، استعدادیابی و استفاده مطلوب از نیروهای انسانی و چابکی سیستم محقق خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در نخستین جلسه اقتصاد مقاومتی این شرکت درسال جدید که با حضور مدیران و روسای ستادی و مدیران شرکت های تابعه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری اشاره و بر اجرایی شدن برنامه های اقتصاد مقاومتی در این شرکت و شرکت های بهره بردار تاکید کرد.

سلبعلی کریمی افزود: سند اقتصاد مقاومتی به عنوان سیاست اصلی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و با اولویت بندی نیازهای آتی شرکت به ویژه به حداکثر رساندن مشارکت کارکنان در فعالیت های شرکت، تشویق همکاری جمعی، حمایت از فعالیت های دانش بنیان به منظور ارتقاء جایگاه شرکت و افرایش سهم تولید توسط مدیران و کارکنان در دستور کار قرار می گیرد.

وی ادامه داد: لازم است شرکت های بهره بردار، فهرست اقلام پرمصرف و حیاتی در تولید و برداشت صیانتی را که در داخل کشور ساخته می شود تهیه کرده و نسبت به تامین آنها از سازندگان داخلی اقدام نمایند.

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران افزود : مجریان پروژه ها و اداره حفاری نیز باید ضمن اولویت دهی به فعالیت های اجرایی در پروژه های EPC و PC و تکمیل چاهها با استفاده از تجهیزات ساخت داخل صرفه جویی در هزینه ها را در دستور کار قرار دهند.

کریمی در رابطه با نظارت مستمر مدیریت برنامه ریزی بر برنامه های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت : نظارت مستمر بر تحقق برنامه های مندرج در بسته اقتصاد مقاومتی بر عهده مدیریت برنامه ریزی است و تمام مدیریت ها موظفند در این خصوص همکاری های لازم را داشته باشند. همچنین اقلام پرمصرف به صورت انبوه و یکبار با استفاده از روش قراردادهای باز تهیه شود.

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره مدیریت بهینه مصرف در شرکت و ایجاد روحیه جهادی که در بسته اقتصاد مقاومتی این شرکت آمده ، تصریح کرد : لازم است مدیریت بهینه مصرف در شرکت با تاکید بر تحول در ساختار سازمانی و چابک سازی سازمان و حذف فعالیت های موازی، غیر ضروری و هزینه های زائد در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی به صورت ویژه مدنظر قرار گیرد. همچنین فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی در سطح شرکت با ارائه و ایجاد روحیه جهادی در بین مسئولان به ویژه مدیران و روسای ادارات جهت انجام تمام امور در دستور کار قرار گیرد.

کریمی با اشاره به لزوم استفاده از شرکتهای دانش بنیان و سازندگان داخلی اظهار داشت : بایستی حمایت های فنی و تخصصی و دانش فنی همکاران در بخش های مختلف شرکت به ویژه از شرکتهای دانش بنیان و سازندگان به عمل آید . تمرکز بر حداکثر بهره مندی مهندسان مشاور داخل کشور و کمک به ایجاد همکاری مشترک با شرکت های مهندسی مشاور و دانش بنیان به منظور ارتقاء سطح علمی و مهندسی کشور از دیگر موارد بسته اقتصاد مقاومتی این شرکت است.

بر اساس این گزارش : از دیگر بندهای بسته اقتصاد مقاومتی در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران می توان به افزایش ذخایر راهبردی نفت و گاز شرکت و برداشت صیانتی از منابع و توسعه ظرفیتهای تولید نفت و گاز به ویژه در میادین مشترک با بهره گیری از همه مکانات به خصوص شیو های نوینEOR/IOR اشاره کرد. همچنین لازم است شفاف سازی و جلوگیری از اقداماتی که زمینه ساز شکل گیری فساد در حوزه مالی است، در اسناد مناقصات لحاظ شود و اولویت استفاده از توان داخل کشور در کلیه اسناد مناقصات نیز ذکر شود.

این گزارش می افزاید : افزایش سهم سرمایه انسانی در فعالیت های شرکت از طریق ارتقاء آموزش ، مهارت و خلاقیت و رشد بهره وری در شرکت با تقویت عوامل تولید و توانمندسازی نیروی کار، ایجاد بستر رقابتی و به کارگیری ظرفیتهای موجود مناطق عملیاتی در اقتصاد مقاومتی باید مدنظر قرار گیرد.همچنین فهرست به روز شده منابع ( سازندگان ، شرکت های دانش بنیان و… ) که مورد تایید وزارت نفت است به عنوان مرجع اصلی تامین منابع مورد نظر لحاظ خواهد شد.

از دیگر بندهای این بسته می توان به تمرکز بر بهینه سازی مصرف و تشکیل کارگروه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی در تمام مدیریتها ، شرکتهای تابعه و بهره بردار و برگزاری جلسات به صورت منظم در راستای تحقق اهداف و برنامه های آن اشاره کرد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi