نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 8297 تاریخ انتشار: ۱۹ / ۰۱ / ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار خوزستان: ظرفیت های خوزستان قابلیت ساماندهی کل کشور را دارد

  استاندار خوزستان گفت: با استفاده مناسب از ظرفیت های استان خوزستان کل کشور را می‌توان ساماندهی کرد. دکتر غلامرضا شریعتی در جلسه بررسی مسائل اقتصادی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر که با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری آبادان برگزار شد، با اشاره به حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در این […]

 

استاندار خوزستان گفت: با استفاده مناسب از ظرفیت های استان خوزستان کل کشور را می‌توان ساماندهی کرد.

دکتر غلامرضا شریعتی در جلسه بررسی مسائل اقتصادی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر که با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری آبادان برگزار شد، با اشاره به حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در این منطقه اظهار کرد: از این بابت بسیار خرسندم که دوستان مجلسی ما با حضور در استان خوزستان مسائل و مشکلات را از نزدیک مشاهده می‌کنند و همه آنان اعتقاد دارند که خوزستان و منابع آن قلب اقتصادی و قلب تپنده توسعه اقتصادی کشور است.

وی افزود: همچنین وضع مردم منطقه و مشکلات آنان را مشاهده می‌کنند و حرف دل مردم را از نزدیک می‌شنوند که حداقل مزیت این مساله آن است که باعث می‌شود مسئولان راهنمائی شوند و فقط بخشی نگری نکنند و اولویت‌ها را به مناطقی دهند که فرصت‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاری دارند.

شریعتی با بیان این‌که استان خوزستان دارای ظرفیت های بسیار فراوانی است، تصریح کرد: شاید هیچ منطقه ای در دنیا مثل خوزستان وجود نداشته باشد با این وسعت کوچک دارای همه ظرفیت‌هایی مانند نفت، گاز، پتروشیمی، زمین‌های حاصلخیز کشاورزی، آب‌های شیرین، آب‌های آزاد، بنادر و پتانسیل‌هایی از این قبیل باشد.

وی عنوان کرد: اگر ما از تمام این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم، می‌توانیم تمام کشور را ساماندهی کنیم، اما به دلیل اینکه از این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها به خوبی استفاده نمی‌شود، بخشی‌نگری صورت می‌گیرد و منابع تکه تکه می‌شود، هیچ کجا اصلاح و بهبود پیدا نمی‌کند.

استاندار خوزستان گفت: متاسفانه مسائل و مشکلات به دلیل این بخشی‌نگری‌ها، بر اساس فرصت‌ها اصلاح نمی‌شوند و توزیع اعتبارات نیز صورت نمی‌گیرد.

شریعتی افزود: لازم است نمایندگان کمیسیون اقتصادی وقتی به استان خوزستان ‌آیند و وارد اینگونه جلسات شوند و از این طریق شرایط این استان را مشاهده می‌کنند و این مساله باعث می‌شود ابتدا باید در جاهایی که سرمایه‌گذاری پاسخ می‌دهد و باعث خلق ثروت بیشتر می‌شود، بیشتر سرمایه گذاری و کار شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi