نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 8148 تاریخ انتشار: ۱۴ / ۰۱ / ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب خبر داد: راه‌اندازی مجموعه‌های بوستر کلاستر رگ سفید با نسل جدید پمپ‌های انتقال نفت

با نصب نسل جدید پمپ‌های انتقال نفت(HPS )، مجموعه‌های بوستر کلاستر ۷۱ میدان نفتی رگ سفید در مناطق نفت خیز جنوب بهینه سازی و راه‌اندازی شد و مجموعه رگ سفید ۱۸ نیز در شرف راه اندازی می باشد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اعلام این خبر گفت: […]

با نصب نسل جدید پمپ‌های انتقال نفت(HPS )، مجموعه‌های بوستر کلاستر ۷۱ میدان نفتی رگ سفید در مناطق نفت خیز جنوب بهینه سازی و راه‌اندازی شد و مجموعه رگ سفید ۱۸ نیز در شرف راه اندازی می باشد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اعلام این خبر گفت: پروژه‌ نصب این پمپ ها از خردادماه سال گذشته آغاز شد و در مدت ۹ ماه اجرا و راه اندازی شد.

مهندس بیژن عالی پور افزود: با احداث تأسیسات مورد نیاز و نصب این پمپ ها، ظرفیت انتقال نفت خام در  مجموعه‌های تفکیک ۱۸ و ۷۱ میدان رگ سفید در مجموع به میزان ۱۶ هزار بشکه در روز رسید و افزایش فشاری از  PSI ۲۵۰ به حدود  PSI ۶۰۰ نیز فراهم شده است.

وی همچنین اظهار داشت: نصب این پمپ ها در مجموعه‌های تفکیک شماره ۲۲ و ۲۳ میدان رگ سفید نیز در حال اجرا ست که حدود یک ماه دیگر راه‌اندازی خواهد شد. ظرفیت نرمال هر پمپ در این مجموعه ها حدود ۱۶ هزار بشکه در روز می باشد. با نصب پمپ های مذکور در میدان رگ سفید امکان استمرار و افزایش تولید از تعدادی از چاه های کم فشار و بسته این میدان با مجموع دبی حدود ۱۶ هزار بشکه در روز فراهم خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب هزینه‌ی ارزی و ریالی اجرای این بخش از پروژه را حدود  ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی خاطرنشان ساخت: هم‌زمان با اجرای قرارداد فوق،  قرارداد دیگری نیز با هدف تجهیز کلاسترهای گلخاری و مجموعه های تفکیک شماره ۱۱ و ۱۴۵ میدان بی‌بی حکیمه‌ در دست اجرا ست که  تا پایان شش ماهه اول سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس عالی پور هزینه‌ی ارزی و ریالی اجرای این پروژه را نیز حدود  ۱۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با اجرای این پروژه در مجموعه گلخاری استمرار و افزایش ظرفیت تولید روزانه  تا ۲۶ هزار بشکه به سامان خواهد رسید و در مجموعه‌های بی‌بی حکیمه نیز پمپ‌های یدک در کنار پمپ‌های موجود به منظور استمرار و جلوگیری از وقفه در تولید نفت حدود  ۲۷ هزار بشکه در روز، نصب خواهند شد.

پمپ های HPS نسل جدید پمپ های انتقال نفت است که  با فناوری پمپ های درون چاهی (EPS ) جایگزین سامانه های رایج افزایش فشار نفت شده است. همچنین در طراحی این پمپ ها از تکنولوژی جدید دور متغیر (Variable Frequency Drive ) جهت افزایش بازدهی پمپ و استفاده از انرژی استفاده خواهد شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi