نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 8057 تاریخ انتشار: ۱۰ / ۰۱ / ۱۳۹۶ - ۹:۰۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

به گفته وزیر نفت و در اسفندماه ٩۵ ……. صادرات روزانه نفت خام و میعانات گازی ایران به ٣ میلیون بشکه رسید

  وزیر نفت از مجموع صادرات روزانه سه میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی در اسفندماه پارسال خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  مهندس بیژن زنگنه گفت: در حوزه تولید نفت که مهمترین بحث ماست، سال ٩۵ نخستین سالی بود که ما پس از چند سال، بدون تحریم وارد شدیم و خوشبختانه توانستیم […]

 

 • وزیر نفت از مجموع صادرات روزانه سه میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی در اسفندماه پارسال خبر داد.

 • به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  مهندس بیژن زنگنه گفت: در حوزه تولید نفت که مهمترین بحث ماست، سال ٩۵ نخستین سالی بود که ما پس از چند سال، بدون تحریم وارد شدیم و خوشبختانه توانستیم تولید نفت خام ایران را روزانه بیش از یک میلیون بشکه افزایش دهیم.
  وی افزود: صادرات میعانات گازی ایران  در آذرماه ٩۵ نسبت به هنگام تحویل دولت یازدهم  ٢,۵ برابر شد.

  وزیر نفت عنوان کرد: صادرات نفت خام ایران در آذرماه ٩۵ به ٢,٣ میلیون بشکه در روز رسید و این مقدار نسبت به پنج ماه نخست ٩٢ ، ٢.۴ برابر شد.

  زنگنه گفت: مجموع صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در اسفندماه ٩۵ به رکورد نزدیک به سه میلیون بشکه در روز رسید.

  وی افزود: میانگین صادرات نفت و میعانات گازی ایران در ماه های پایانی سال ٩۵ بیش از دو میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه در روز بوده است.

  وزیر نفت تصریح کرد: سرعت روند افزایش تولید و صادرات نفت خام ایران اعجاب ناطران جهانی را بر انگیخت، در حالی که آنان فکر نمی کردند ایران ظرف سه تا چهار ماه پس از لغو تحریم‎ها، روزانه یک میلیون بشکه به تولید نفت خود بیفزایید.

  زنگنه ادامه داد: پس از آن ما توانستیم این مقدار تولید را به عنوان حق جمهوری اسلامی ایران در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تثبیت کنیم و سهمیه ایران تا حد زیادی به ارقام پیش از تحریم‌ها نزدیک شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi