نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7637 تاریخ انتشار: ۲۳ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصویب سه اولویت مهم برای بانوان صنعت نفت/ کاهش ساعت کاری بانوان دارای فرزند زیر ۶ سال قطعی است

با نظر مثبت وزیر نفت و تصویب شورای تدوین مقررات اداری صنعت نفت، سه مصوبه مهم در امور بانوان به سرانجام رسید. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” فاطمه تندگویان، مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده از مصوبات جدید در صنعت نفت خبر داد و گفت: به مناسبت روز بزرگداشت مقام زن و مادر […]

با نظر مثبت وزیر نفت و تصویب شورای تدوین مقررات اداری صنعت نفت، سه مصوبه مهم در امور بانوان به سرانجام رسید.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” فاطمه تندگویان، مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده از مصوبات جدید در صنعت نفت خبر داد و گفت: به مناسبت روز بزرگداشت مقام زن و مادر و با حمایت‎های جدی وزیر نفت، سه مصوبه مختص بانوان شاغل رسمی در شورای تدوین مقررات اداری صنعت نفت نهایی شده است.

وی افزود: کاهش ساعت کاری بانوان دارای فرزند زیر ۶ سال، پرداخت مستمری پس از فوت بانوان شاغل در صنعت نفت و پرداخت حق عائله مندی زنان مجرد، از مصوبات جدید شورای تدوین مقررات اداری صنعت نفت است که به زودی ابلاغ می شود.

تندگویان توضیح داد: در گذشته به دلیل وجود ابهامات قانونی، مستمری پس از فوت بانوان شاغل در صنعت نفت پرداخت نمی شد که با شفاف سازی صورت گرفته درخصوص مصوبات قانونی، پرداخت این مستمری در شورای تدوین مقررات اداری تصویب شد و به زودی اجرایی می شود.

مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده کاهش ساعت کاری بانوان دارای فرزند زیر ۶ سال را قطعی دانست و گفت: با مصوبه امروز شورای تدوین مقررات اداری، ساعت کاری بانوان شاغل حوزه های ستادی و اداری دارای فرزند زیر شش سال ۸ ساعت در هفته کاهش خواهد یافت.

تندگویان تاکید کرد: در مناطق عملیاتی و نیروهای شیفت کاری به دلیل تهدید شغلی که در صورت کاهش ساعات کاری متوجه این بانوان می شود، مصوبه کاهش ساعات اداری اعمال نخواهد شد؛ اما برای این دسته از بانوان شاغل تمهیدات دیگری در نظر گرفته شده است که پس از تصویب اعلام می شود.

وی پرداخت حق عائله مندی زنان مجرد و یا متاهلینی که همسران آن ها وجه را دریافت نمی کنند را آخرین عیدی صنعت نفت به بانوان دانست و تصریح کرد: با رفع ابهامات قانونی، پرداخت حق عائله مندی این دسته از بانوان تصویب شده و پس از طرح در شورای اداری استخدامی پرداخت خواهد شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi