نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7631 تاریخ انتشار: ۲۳ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

“مسافران” ساخته محمود رحمانی در جشنواره فیلمِ ملینیوم

فیلم مستند تجربی مسافران دراولین حضور سینمای ایران در سال ۱۳۹۶آتی در روزهای آغازین این سال در جشنواره بین المللی فیلم ملینیوم بلژیک به نمایش در می آید. فیلم مستند تجربی مسافران دراولین حضور سینمای ایران در سال ۱۳۹۶آتی در روزهای آغازین این سال  در  جشنواره بین المللی فیلم ملینیوم بلژیک به نمایش در می […]

فیلم مستند تجربی مسافران دراولین حضور سینمای ایران در سال ۱۳۹۶آتی در روزهای آغازین این سال در جشنواره بین المللی فیلم ملینیوم بلژیک به نمایش در می آید.

فیلم مستند تجربی مسافران دراولین حضور سینمای ایران در سال ۱۳۹۶آتی در روزهای آغازین این سال  در  جشنواره بین المللی فیلم ملینیوم بلژیک به نمایش در می آید.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”، دهمین دوره این جشنواره بین المللی ،از ۲۴ تا ۳۱ مارچ  آگوست ماه جاری میلادی(ششم الی سیزدهم فروردین نود وشش) در شهر بروگسل پایتخت کشور بلژیک برگزار می گردد و فیلم مسافران  رحمانی در بخش اصلی جشنواره روی پرده می رود.

در این رویداد که از معتبرترین جشنواره های فیلم مستند کشور بلژیک به حساب می آید به جز مستند مسافران از ایران دوازده مستند دیگر از کشورهایی چون آمریکا،فرانسه،اتریش ،کنگو،برزیل،بلغارستان،چین،آلمان،هلند و بلژیک حضور دارند و با هم به رقابت می پردازند.

طبق اعلان ریئس فستیوال ملینیوم،خانم زلاتینا رسو وا ،مستند مسافران علاوه بر نمایش در بخش مسابقه بعنوان تجربه ی ارجینال فیلمسازی با حضور کارگردان و منتقدان و به ویژه دانشجویان سینما به عنوان نگاه نو در سینما مورد برسی قرار می گیرد.

گفتنی است اولین  اکران فیلم ۲۸ مارچ در ساعت ۲۲ در سالن سینمای بزرگ شهر بروگسل به نام اکتورزاستدیو و ۳۰ مارچ ساعت ۲۰  دردیگر سالن سینمای این شهر به نام گالریز اکران بعدی آن خواهد بود.

مستند بلند مسافران با زمان هشتادوهفت دقیقه ،به گفتگوی آدمها در یک تاکسی می‌پردازد و فرم متمایز این مستند،حذف فرمیک  فیلمبردار و ایجاد دکوپاژ در بستر امر واقع است که اتفاقی عمل می کند و عنصر بیرونی بر آن تاثیری ندارد و به این ترتیب عوامل پشت دوربین در خدمت گفتگوی بی‌واسطه و بدون روتوش مردم عادی حذف شده اند تا مسافران بتوانند جهان درونی خود را مقابل دوربین مشاهده‌ گر رحمانی که خود به عنوان راننده ، مسافران اش را به مقصد می رساند  بازگو کنند و کارگردان نه به عنوان ناظر پشت دوربین و انتخاب کننده بلکه در مقام هم‌ نشین و طرف گفتگوی خودمانی با آدمهای معمولی هویت کارگردانی خود را تغییر دهد و به این ترتیب این محدود مکان ساختاری، تاکسی را به یک اتاق گفتگو تبدیل می‌ کند که در آن آدمها  بی واسطه ،از بیم ها و امید ها و روزگارشان حزف بزنند.

محمود رحمانی فیلم ساز مستقل ایرانی  در سال ۱۳۹۲موفق به کسب جایزه یک فیلم ارجینال ، دستاورد ویژه در سینما ،توسط هیت داوران همین جشنواه  میلینوم برای فیلم  ملف گند شده بود که عنوان بلند ترین سکانس پلان تاریخ سینمای ایران شناخته می شود بدین معنی که عنصر مونتاژ از فیلم حذف گردیده بود.لازم به ذکر است که دیگر آثار این فیلمساز مستقل هم  فیلم هایی تجربه گرا هستند که تا کنون در نقاط مختلف جهان به نمایش در آمده اند،وی  برای فیلم هایش چون نفت سفید ،مدار صفر درجه ،ملف گند و مادرم جوایز متعدد ملی و بین المللی را دریافت نموده است.مستند مسافران پنجمین فیلم این مستند ساز ایرانی است

پخش بین المللی مستند مسافران را شرکت فرانسوی نوری پیکچرز برعهده دارد.

سایر عوامل مستند «مسافران» عبارتند از:

تدوین: فرید دغاغله،صدابردار:بهشاد ،صداگذار:آرش اسحاقی
دستیار کارگردان: هادی خواجوی،بلال طاهری،مدیر تولید:فرزاد کیان منش
تهیه‌کننده: کتایون شهابی،محمود رحمانی.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi