نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7580 تاریخ انتشار: ۲۲ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۸:۵۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

اقدام عملی شرکت ملی نفت برای کاهش آلودگی هوای خوزستان/ فاز ٢ طرح آماک آماده افتتاح رسمی شد

بهره برداری از فاز دوم طرح جمع آوری گازهای همراه آماک  آغاز و این طرح ملی آماده افتتاح رسمی شد.   به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” پس از بازدید دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان از طرح آماک در ابتدای اسفندماه و تاکید وی بر آغاز بهره برداری در ۱۵ روز، این طرح مورد بهره برداری […]

بهره برداری از فاز دوم طرح جمع آوری گازهای همراه آماک  آغاز و این طرح ملی آماده افتتاح رسمی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” پس از بازدید دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان از طرح آماک در ابتدای اسفندماه و تاکید وی بر آغاز بهره برداری در ۱۵ روز، این طرح مورد بهره برداری کامل قرار گرفت و هم اکنون طبق تعهد شرکت ملی نفت ایران این طرح مهم زیست محیطی آماده افتتاح رسمی است.

با اجرای این طرح، علاوه بر جمع آوری روزانه ٢۴١ میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت لایه بنگستان مخازن اهواز، آب تیمور، منصوری، کوپال و مارون، جمع آوری ١٨ میلیون فوت مکعب در روز گازهای اسیدی نیز محقق می شود.

در فاز اول طرح آماک، ایستگاه های اهواز ١، اهواز ٢، اهواز ٣ ، منصوری، مارون ٣، کوپال، آب تیمور و پالایشگاه شیرین سازی راه اندازی و ٢٨٠ کیلومتر خطوط لوله جریانی و حدود ١٠٠ کیلومتر خطوط انتقال نیرو و چندین پست برق احداث شدند. فاز دوم طرح آماک نیز که هدف اصلی آن، جمع آوری روزانه حداکثر ١٨ میلیون فوت مکعب گازهای اسیدی و ارسال آن از طریق یک خط لوله ٩۶ کیلومتری به پتروشیمی رازی است، اکنون آماده افتتاح رسمی است.

فاز ٢ یا فاز زیست محیطی آماک که روند پیشرفت عملیات آن به دلیل تحریم ها، با تاخیر همراه شد، شامل احداث ٩۶ کیلومتر خط لوله ١٢ اینچ انتقال گاز اسیدی و ایستگاه تقویت فشار و نمزدایی گاز اسیدی و سامانه های فرایندی و ایمنی جانبی است و در حال حاضر این طرح با همکاری نمایندگان شرکت مهندسی و توسعه نفت (مجری) و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب (بهره بردار) آماده افتتاح رسمی است.

جلوگیری از سوزانده شدن گازهای ترش در محدوده شهرهای اهواز، رامهرمز، شادگان و جلوگیری از انتشار مواد آلاینده اسیدی در این مناطق و کاهش گازهای گلخانه ای، مهمترین هدف طرح آماک است.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

logo-samandehi