نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7537 تاریخ انتشار: ۲۱ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تحقق ۹۹ درصدی برنامه تولید در شرکت نفت و گاز کارون

  مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از تحقق حدود ۹۹ درصدی برنامه تولید نفت خام این شرکت در سال ۹۵ خبر داد . به گزارش پایگاه خبری اهوازنو: مهندس محسن دهانزاده در نشست پیش بینی بهره دهی چاه های نفت و گاز شرکت نفت و گاز کارون که روز سه شنبه(۱۷ […]

 

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از تحقق حدود ۹۹ درصدی برنامه تولید نفت خام این شرکت در سال ۹۵ خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو: مهندس محسن دهانزاده در نشست پیش بینی بهره دهی چاه های نفت و گاز شرکت نفت و گاز کارون که روز سه شنبه(۱۷ اسفند) با حضور مدیران ارشد این شرکت و مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد، با بیان این مطلب افزود : میانگین تولید روزانه شرکت کارون در سال جاری با احتساب کاهش های تکلیفی بیش از یک میلیون و ۳۴ هزار بشکه در روز بوده است .

 

وی با اشاره به بازگشت این شرکت به سقف تولید گفت : میانگین تولید روزانه نفت شرکت کارون در پایان سال ۹۴ حدود ۷۸۰ هزار بشکه بوده که این رقم در پایان سال ۹۵ به یک میلیون و ۳۴ هزار بشکه در روز رسیده و این دستاورد حاصل برنامه ریزی و تلاش مضاعف کارکنان این شرکت می باشد .

 

مهندس دهانزاده گفت : برنامه افزایش تولید شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در بخش چاه های توسعه ای ، تعمیری و ترمیمی با افزایش بیش از ۲۰۰ هزار بشکه در روز ، ۲/۱۵۱ درصد محقق شده است .

 

مدیر عامل شرکت نفت و گاز کارون با بیان اینکه در این مدت ۱۶۰ حلقه از چاه های نفت این شرکت توسط دستگاه لوله مغزی سیار تعمیر شده است افزود : این عملیات با صرف بیش از ۱۰۰۰ دکل / روز عملیات صورت گرفته که این میزان   ۵۵ درصدافزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد .

 

وی ویژگی و وجه تمایز شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون با سایر شرکت هایبهره بردار را همجواری بیش از ۶۰ درصد چاه ها و تأسیسات این شرکت با کلانشهر اهواز، رودخانه کارون، تالاب ها، نهرها و جاده های اصلی کشور دانست و خاطر نشان کرد: صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست از مهم ترین اولویت های این شرکت است که در همین راستا از طریق راهبری ۱۱۳ مورد عملیات توسط دستگاه فرآورش سیار نفت (MOT) در سال ۹۵  از سوزانده شدن بیش از ۱۱۰ هزار بشکه نفت خام جلوگیری شد که این مهم یکی از عمده ترین اقدات صورت گرفته درراستای اهتمام به رعایت الزامات زیست محیطی بوده است .

 

مدیر عامل شرکت نفت و گاز کارون ارتقای شاخص های ایمنی را یکی از مهم تریندستاورهای شرکت کارون در سال جاری دانست و افزود: نرخ حوادث پرسنلی در سال ۹۵ نسبت به سال پیش و علی رغم بازگشت به سقف تولید و افزایش حجم کار در بخش های مختلف عملیاتی، ۹۸ درصد کاهش داشته که در نوع خود دستاوردی شگرف در حوزه ایمنی محیط کار قلمداد شده و نشان از نهادینه شدن فرهنگ ایمنی در این شرکت است .

 

گفتنی است جلسات پیش بینی بهره دهی چاهها (Forecast)  هر   ۶ماه یکبار جهت بررسی عملکرد تولید از مخازن و چاه ها و نیز ارائه راهکارهای مناسب برای رفعمشکلات و موانع پیش رو، برگزار می شود و ضمن مقایسه تولید کنونی با برنامه،پروژه های مرتبط و مستقیم با تولید، نیازهای حفاری جدید، همچنین تعمیر چاه ها،خدمات و عملیات مورد نیاز چاه ها مورد بررسی قرار می گیرد .

 

شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون بزرگترین شرکت بهره بردار تابعه مناطق نفتخیز جنوب است که راهبری تولید نفت، گاز و مایعات گازی از میدان های اهواز، منصوری، رامین و آب تیمور را با تولید افزون بر یک میلیون بشکه نفت روزانه و تأمین خوراک پالایشگاه‌ها به ویژه پالایشگاه تهران و آبادان و همچنین پتروشیمی‌های مارون و بندر امام و شرکت ملی گاز ایران را به عهده دارد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi