نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7456 تاریخ انتشار: ۱۸ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نخستین واحد یوتیلیتی پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی راه‎اندازی شد

  سرپرست طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبی از راه اندازی نخستین واحد یوتیلیتی (سرویس های جانبی) پالایشگاه این فاز خبر داد به گزارش پایگاه خبری اهوازنو: پیام معتمد به راه اندازی کمپرسور اول هوای واحد ١٢٣ اشاره کرد و این اقدام را نخستین گام مهم در بهره برداری از پالایشگاه طرح توسعه فاز ١٣ […]

 

سرپرست طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبی از راه اندازی نخستین واحد یوتیلیتی (سرویس های جانبی) پالایشگاه این فاز خبر داد

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو: پیام معتمد به راه اندازی کمپرسور اول هوای واحد ١٢٣ اشاره کرد و این اقدام را نخستین گام مهم در بهره برداری از پالایشگاه طرح توسعه فاز ١٣ برشمرد.

وی با بیان اینکه راه اندازی واحدهای یوتیلیتی برای دریافت خوراک گازی در پالایشگاه ضروری است، افزود: پس از برقدار شدن پست اصلی ۱۳۲ کیلووات و ایستگاه های برق شماره ۱، ۵ و ۶، آغاز به کار واحدهای یوتیلیتی با راه اندازی این کمپرسور سرعت گرفت.
سرپرست طرح توسعه فاز ١٣ اظهار کرد: مطابق برنامه ریزی های فشرده انجام شده، دیگر واحدهای یوتیلیتی شامل آب خام، آب خنک کننده، بخار، ازت و سایر ایستگاه های برق، تا قبل از تیر ماه سال آینده در مدار تولید قرار خواهند گرفت.
به گفته معتمد با راه اندازی این بخش ها، پالایشگاه فاز ١٣ به منظور راه اندازی اولیه واحدهای شیرین سازی، شهریورماه سال ٩۶، آماده دریافت خوراک گاز ترش از خط گاز ترش شماره ۵ خواهد بود.
سرپرست فاز ١٣ با اشاره به اینکه در حال حاضر عملیات اجرایی، پیش راه اندازی و راه اندازی کلیه واحدهای پالایشگاه در دست اقدام است، گفت: هم اکنون بیش از ۹ هزار نفر از نیروهای اجرایی شرکت های پتروپایدار ایرانیان و مپنا به عنوان اعضای اصلی کنسرسیوم این طرح، به همراه ۴۰ پیمانکار فرعی در این زمینه مشغول فعالیت هستند.
طرح توسعه فاز ۱۳ برای استحصال ۵۶ میلیون متر مکعب گاز در روز از میدان پارس جنوبی طراحی شده است و با بهره برداری نهایی از این طرح، روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز تصفیه شده شیرین به شبکه سراسری، ۲۷۵۰ تن اتان به مجتمع های پتروشیمی،  ۲۹۰۰ تن گاز مایع برای صادرات، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد تولید خواهد شد.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi