نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7384 تاریخ انتشار: ۱۶ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

به ریاست مهندس عالی پور تشکیل شد : جلسه پیش بینی بهره دهی چاه های نفت گچساران

 دومین جلسه پیش بینی بهره دهی چاه های نفت مناطقنفتخیز جنوب روز یکشنبه (۱۵)اسفندماه به ریاست مدیرعامل این شرکت و با هدف بررسی و پیش بینی برنامه ۵ سالهتولید نفت (۶ ماه نخست سال ۹۶) در حوزه عملیات شرکتنفت و گاز گچساران برگزار شد . به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، مدیرعامل شرکت ملی مناطقنفتخیزجنوب در ابتدای […]

 دومین جلسه پیش بینی بهره دهی چاه های نفت مناطقنفتخیز جنوب روز یکشنبه (۱۵)اسفندماه به ریاست مدیرعامل این شرکت و با هدف بررسی و پیش بینی برنامه ۵ سالهتولید نفت (۶ ماه نخست سال ۹۶) در حوزه عملیات شرکتنفت و گاز گچساران برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، مدیرعامل شرکت ملی مناطقنفتخیزجنوب در ابتدای این نشست با اشاره به ضرورت تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام، تکمیل و راهاندازی پروژه های بالای ۹۰  درصد را  اولویت اول این شرکت در بخش  مهندسی و ساختمان برشمرد.

مهندس بیژن عالی پور همچنین اجرای طرح های تزریق گاز در حوزه عملیاتی گچساران را برای استمرارتولید مورد تأکید قرار داد و با برشمردن سود و صرفه حاصل از جمع آوری و تزریق گازهای همراه منطقهگچساران، از مدیریت برنامه ریزی تلفیقی و مدیریت امور مالی خواستند نسبت به پیگیری و رفع موانعتصویب خواهی و تأمین نقدینگی لازم برای اجرا و اتمام طرح های مرتبط با تولید اهتمام نمایند.

وی با اشاره به برنامه های افزایش تولید نفت خام، نوسازی و روز آمدی  تلمبه خانه های نفت خام مناطق نفتخیزجنوب  را مورد تأکید قرار داد.

 در ابتدای این نشست مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گزارشی از وضعیت تولید نفت،گاز و گاز مایع شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در ۱۱ ماه سال جاری و مقایسه آن با برنامه ارائهداد .

هوشنگ صیدالی با موفقیت آمیز خواندن مجموعه عملکرد این شرکت، تحقق اهداف تولید در نفت و گاز گچساران را افزون بر ۱۰۱ درصد  اعلام کرد.

در ادامه این نشست مهمترین پروژه های مرتبط با تولید به لحاظ پیشرفت کار، چالش ها و راهکارهاتبیین و تشریح شدند .

تکمیل راه اندازی پروژه های نمکزدایی، واحدهای تزریق گاز جدید گچساران و بی بی حکیمه، و افزایشظرفیت واحدهای جمع آوری و تزریق گازهای همراه نرگسی بخشی از این مباحث بود .

پروژه‌ های جمع‌آوری گازهای مازاد در ایستگاه‌های گچساران ۱،۲ و ۴، احداث ایستگاه جدید تزریق گاز گچساران و توسعه شبکه تزریق، احداث ایستگاه جدید تزریق گاز بی‌بی‌حکیمه، ارتقای ماشین‌آلات ایستگاه فشار قوی گچساران، نصب دو دستگاه توربین برای ایستگاه‌های گچساران ۲ و ۳ و احداث ایستگاه‌های جدید تقویت فشار گاز بی‌بی‌حکیمه ۱ و ۲ از جمله پروژه هایی بود که در این نشست بررسی شد.

شرح نیاز احداث فاز دوم تزریق گاز نرگسی، تعمیر ماشین‌آلات ایستگاه‌های تقویت فشار بی‌بی‌حکیمه، بهسازی منطقه تفکیک کارخانه گاز و گازمایع ۹۰۰، تعویض ۵ دستگاه توربوکمپرسور کارخانه‌های گاز و گاز مایع ۹۰۰ و ۱۰۰۰، احداث ایستگاه فاز دوم تزریق گاز مخزن پازنان آسماری و بازسازی ایستگاه لخته گیر ۱۲۰۰ آغار و دالان از دیگر پروژ هایی بود که مورد بحث قرار گرفت.

جلسات پیش بینی بهره دهی چاهها (Forecast) هر ۶ ماه یکبار جهت بررسی عملکرد تولید ازمخازن و چاه ها و نیز ارائه راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات و موانع پیش رو ، برگزار می شود وضمن مقایسه تولید کنونی با برنامه، پروژه های مرتبط و مستقیم با تولید، نیازهای حفاری جدید،همچنین تعمیر چاه ها، خدمات و عملیات مورد نیاز چاه ها مورد بررسی قرار می گیرد .

در این نشست ها که مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مدیران فنی، تولید، برنامه ریزیتلفیقی، مهندسی ساختمان، روسای ادارات ستادی، مجریان طرح ها و همچنین مدیرعامل و مدیرانشرکت های بهره برداری تابع و کارشناسان ذیربط حضور دارند پیش بینی های لازم در خصوص تعییندبی تولید تعیین و راهکارهای عملی برای حفظ و افزایش تولید برای ۶ ماه آینده ارائه می گردد .  

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

logo-samandehi