نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7273 تاریخ انتشار: ۱۴ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: بیمارستان فوق تخصصی تنفسی به چرخه درمان خوزستان اضافه می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به وجود ریزگردها بیمارستان فوق تخصصی تنفسی به چرخه درمان خوزستان اضافه می شود. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” اسماعیل ایدنی پیش از ظهر امروز شنبه در حاشیه افتتاح بیمارستان فوق تخصصی شهید بقایی۲ اهواز اظهار کرد: با همکاری و همیاری که سپاه پاسداران و وزیر بهداشت […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به وجود ریزگردها بیمارستان فوق تخصصی تنفسی به چرخه درمان خوزستان اضافه می شود.
به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” اسماعیل ایدنی پیش از ظهر امروز شنبه در حاشیه افتتاح بیمارستان فوق تخصصی شهید بقایی۲ اهواز اظهار کرد: با همکاری و همیاری که سپاه پاسداران و وزیر بهداشت داشتند و طی تفاهمنامه ای که منعقد شد امروز شاهد افتتاح این بیمارستان بودیم.

وی افزود: خوشبختانه با حمایت های وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت امروز درمان بیماران سرطانی با هزینه های کمتر از ۶ درصد انجام می شود. در دو سال قبل تمام درمان بیماران سرطانی در شفا رایگان بوده و از این به بعد نیز کسانی که قادر به پرداخت نباشند و به بیمارستان بقایی مراجعه کنند تمام مراحل درمانی برای آنها رایگان انجام می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهوازعنوان کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان برای بازسازی و ساخت این بیمارستان نیاز بود که ما آن را با ۱۰ میلیارد تومان بازسازی کردیم. ۱۰۷ خانه بهداشت و ۶۷ مرکز جامع، ۱۵ مرکز بهداشتی و درمانی و ۱۱۸ مرکز بهداشتی روستایی در خوزستان داشتیم. بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساخت ۱۶۲ مرکز بهداشتی در خوزستان هزینه خواهد شد که تا سال آینده به بهره برداری می رسند.

ایدنی بیان کرد: برای افزایش ظرفیت های درمانی در خوزستان همت ویژه ای به کار گرفته شده است. در شروع کار دولت بیش از دو هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی کم داشتیم ولی توجه خوبی برای رفع این کمبودها شده است. یک هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در دولت یازدهم به حوزه علوم پزشکی اهواز اختصاص داده اند.

وی ادامه داد: بیمارستان ۱۷۵ تخت خوابی سوسنگرد نیز کار ساختش به اتمام رسیده که به دنبال تجهیز آن هستیم. بیمارستان فوق تخصصی تنفسی با توجه به وجود ریزگردها نیز به چرخه درمان خوزستان اضافه می شود. مرکز جامع درمان سرطان را نیز در اهواز افتتاح می کنیم. پنج مجتمع اورژانسی از ابتدای سال آینده در استان فعال می شود و ۱۱ درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی در حال احداث داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه در این دولت شاهد راه اندازی اورژانس هوایی در خوزستان بودیم که باعث کاهش مرگ و میرهای بسیاری از افراد در مناطق کوهستانی شده است، گفت: در این دولت ۸۴ تخت مراقبت ویژه و ۶ مرکز جامع تیپ یک سرطان در استان خوزستان فعال شده است. تخت های دیالیز هم از ۱۸۰ تخت به ۳۵۸ تخت رسیده است.

ایدنی گفت: شاخص امید به زندگی در ۱۰ سال قبل کمتر از شاخص کشوری بوده ولی اکنون ۷۸ سال برای زنان و ۷۴ سال هم برای مردان است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi