نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7251 تاریخ انتشار: ۱۳ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار خوزستان تشریح کرد: جزئیات اقدام برای پایداری شبکه برق و مقابله باریزگردها در خوزستان

  استاندار خوزستان با تشریح اقدامات و برنامه ها برای پایداری شبکه برق، جزئیات برنامه ریزی های صورت گرفته به منظور مقابله با پدیده ریزگردها را اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” غلامرضا شریعتی: مهمترین اقدامات به منظور پایداری شبکه برق استان و برنامه ریزی های کوتاه مدت و میان مدت و شش ساله برای مقابله با […]

 

استاندار خوزستان با تشریح اقدامات و برنامه ها برای پایداری شبکه برق، جزئیات برنامه ریزی های صورت گرفته به منظور مقابله با پدیده ریزگردها را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” غلامرضا شریعتی: مهمترین اقدامات به منظور پایداری شبکه برق استان و برنامه ریزی های کوتاه مدت و میان مدت و شش ساله برای مقابله با کانون های گرد و غبار را تشریح کرد.

وی در خصوص اقدامات و برنامه ها برای پایداری شبکه برق استان گفت: هم اکنون کار مقره شویی ادامه دارد و تا چند روز آینده به پایان می رسد همچنین بنا شد مقره های فعلی به مقره های سیلیکون رابر تغییر یابد و پست های برق از EIS به GIS تغییر و یابد.

استاندار خوزستان افزود: ۲۰ مقره شور خریداری شده و هر دو یا سه ماه یک بار عملیات مقره شویی انجام خواهد شد.

شریعتی در خصوص اقدامات پایه ای و ریشه ای برای حل مشکل ریزگردها بیان کرد: به دستور رئیس جمهور محترم به وزارت جهاد کشاورزی و استانداری قرار شد کلیه امکانات بسیج شود و از طریق نهالکاری، بوته کاری بعضا مالچ پاشی و سایر عملیات با کانون های ریزگرد مقابله شود.

وی اظهار کرد: کمیته فنی متشکل از اساتید و مجربین استانی و سازمان تحقیقات کشاورزی تشکیل شده است و این کمیته تعیین می کند در چه مناطقی از کانون های گرد و غبار چه نوع عملیاتی انجام شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: ۱۸ عملیات مختلف تعریف شده و بسته به توپوگرافی و نوع خاک و جغرافیای آن تصمیم گرفته می شود چه نوع عملیاتی انجام شود.

شریعتی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا ۲۰ فروردین ۸ هزار تا ۱۰ هزار هکتار در کانون های ریزگرد نهالکاری انجام خواهد شد و سپس در مهرماه نهالکاری ادامه خواهد داشت و تلاش می شود در بازه زمانی یکساله ۴۰ هزار هکتار فوق بحرانی انجام شود و سپس ۱۰۰ هکتاری که در وضعیت بحرانی هستند و بعد از آن ۳۵۰ هزار هکتاری که کانون های فعال هستند و امیدواریم طی یک دوره زمانی شش ساله مجموع ۸۰۰ هزار هکتار که شامل اراضی با دارای قابلیت تبدیل شدن به کانون ریزگرد هستند تحت پوشش عملیات تثبیت و مقابله با ریزگردها قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi