نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7144 تاریخ انتشار: ۰۷ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جلوگیری از خام فروشی یکی از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی است

  معاون وزیر نفت با بیان این‎که جلوگیری از خام فروشی یکی از مهمترین بخش‎های اقتصاد مقاومتی و از اهداف شرکت ملی نفت ایران است، گفت: خوشبختانه با بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس و ساخت و پالایشگاه سیراف از خام فروشی میعانات گازی جلوگیری می‎شود به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” علی کاردر  در […]

 

معاون وزیر نفت با بیان این‎که جلوگیری از خام فروشی یکی از مهمترین بخش‎های اقتصاد مقاومتی و از اهداف شرکت ملی نفت ایران است، گفت: خوشبختانه با بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس و ساخت و پالایشگاه سیراف از خام فروشی میعانات گازی جلوگیری می‎شود

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” علی کاردر  در جریان بازدید رئیس و مدیران ارشد دیوان محاسبات کل کشور از پارس جنوبی گفت: این میدان مشترک در ابعاد گوناگون اهمیت دارد و جایگاه تاثیرگذار پروژه‎های گازی موجود، در اقتصاد مقاومتی بسیار راهبردی است.

وی به بهره برداری از فازهای باقیمانده پارس جنوبی تا ۲ سال آینده اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تلاش فرزندان این مرز و بوم سهم کامل خود را از این میدان برداشت کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: تمدن صنعتی موجود در پارس جنوبی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی، نتیجه تلاش متخصصان داخلی و سهم همه مردم ایران است.

بازدید مقام معظم رهبری از عسلویه، نشانگر اهمیت ویژه پارس جنوبی برای مردم و نظام است

کاردر با بیان این‌که پارس جنوبی از زمان آغاز فعالیت های نخست اجرایی تاکنون فراز و نشیب های زیادی را پشت سرگذاشته، گفت: این منطقه به لحاظ گوناگون برای کشور اهمیت دارد، از این رو در دوره های مختلف، مورد توجه دستگاه‎های اجرایی بوده است.

وی با یادآوری سفر مقام معظم رهبری به پارس جنوبی اظهار کرد: حضور ایشان در پارس جنوبی و جهادی خواندن کارها نشاگر آن است که این منطقه برای مردم و نظام اهمیت ویژه ای دارد و به عنوان مرکزی بسیار مهم و تعیین کننده برای اقتصاد کشور تلقی می‎شود.

تولید گاز ایران و قطر در پارس جنوبی تا پایان سال ۹۵ برابر می شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اعلام این‌که در سه سال اخیر حجم تولید گاز کشور از پارس جنوبی به طور خیره کننده ای افزایش یافته است، گفت: تا پایان امسال با بهره برداری از فازهای ۱۷ و ۱۸، ۱۹ و ۲۰ و ۲۱ در زمینه تولید از مخزن مشترک با قطر برابر شویم، البته هنوز از نظر میزان تجمعی با آنها فاصله داریم.

وی توسعه کامل پارس جنوبی را گام مهمی در تکمیل زنجیره ارزش محصولات هیدروکربوری ،تقویت صنایع پایین دستی، تولید منابع اولیه مورد نیاز در صنایع کشور، صادرات محصولات با ارزش افزوده بالا در بازار های بین المللی و ایجاد ظرفیت‎های جدید شغلی گوناگون در سطح کشور برشمرد.

کاردر تحقق ظرفیت‎های تعیین شده در این طرح‎ها را دارای ارزش بسیار بالا برای اقتصاد کشور برشمرد و گفت: به عنوان نمونه، تولید میعانات گازی که از محصولات ارزشمند فازهای پارس جنوبی است، ارزش اقتصادی بسیاری دارد و ظرفیت های کشور را در حوزه صادرات و تولید فرآورده‎های با ارزش ارتقا می‎دهد.

خام فروشی میعانات گازی متوقف می‎شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان این‎که جلوگیری از خام فروشی یکی از مهمترین بخش های اقتصاد مقاومتی و از اهداف شرکت ملی نفت ایران است، گفت: خوشبختانه با بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس و ساخت و پالایشگاه سیراف تمامی میعانات گازی تولیدی کشور مورد استفاده قرار گرفته و از خام فروشی این محصول جلوگیری می شود.

کاردر گفت:  با بهره برداری از این دو پالایشگاه روزانه ۴۸۰ هزار بشکه میعانات گازی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس و ۳۶۰ هزار بشکه نیز در پالایشگاه سیراف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش چهار شنبه و پنج شنبه هفته گذشته ، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور باهمراهی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و هیئت همراه با حضور در پارس جنوبی از سکوی فاز یک در خلیج فارس و برخی از طرح های در حال اجرای شرکت نفت و گاز پارس در مناطق پارس یک و دو بازدید کردند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi