نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7067 تاریخ انتشار: ۰۶ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

صادرات فرآورده های نفتی ایران رکورد شکست

  معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در ۱۰ ماه امسال برای نخستین بار در طول تاریخ ۱۰۰ ساله نفت ایران، صادرات فرآورده های نفتی به رقم بی سابقه روزانه ۴۵۰ هزار بشکه رسید. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش […]

 

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در ۱۰ ماه امسال برای نخستین بار در طول تاریخ ۱۰۰ ساله نفت ایران، صادرات فرآورده های نفتی به رقم بی سابقه روزانه ۴۵۰ هزار بشکه رسید.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در ۱۰ ماه امسال برای نخستین بار در طول تاریخ ۱۰۰ ساله نفت ایران، صادرات فرآورده های نفتی به رقم بی سابقه روزانه ۴۵۰ هزار بشکه رسید.

 

عباس کاظمی، در حاشیه آیین پایانی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن کریم شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: در این مدت حتی در برخی روزها صادرات فرآورده های نفتی به ۶۰۰ هزار بشکه در روز نیز رسیده است.

 

وی بیان کرد: فرآورده های نفتی در سال جاری از بنادر ماهشهر، بندرعباس، عسلویه و لاور صادر شده که با برنامه ریزی انجام شده، تلاش می شود در سالهای آینده رقم صادرات ۶۰۰ هزار بشکه فرآورده های نفتی در روز تثبیت شود.

 

معاون وزیر نفت با اشاره به تحولات حوزه فرآورده های نفتی پس از برجام، گفت: بعد از برجام تحولات وسیعی در توسعه پالایشگاه ها اتفاق افتاد و تحریم ها در این خصوص برداشته شد به طوری که در خصوص مراودات تجاری با آلمان، بخش وسیعی از تجهیزات برای توسعه پالایشگاه های خلیج فارس و بندرعباس تامین شد و اجرای پروژه ها شتاب گرفت.

 

کاظمی افزود: بعد از برجام بود که زمینه اجرای طرح تثبیت و کیفی سازی پالایشگاه آبادان با سرمایه گذاری ۲٫۸ میلیارد دلاری فراهم شد و در هفته گذشته رسما قرارداد آن امضا شد.

وی بیان کرد: با اجرای طرح تثبیت و کیفی سازی پالایشگاه آبادان، محصولات با استاندارد یورو ۵ تولید می شود و تولید مازوت نیز در این پالایشگاه از ۴۰ درصد به ۲۵ درصد کاهش می یابد.

 

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: بعد از برجام سرمایه گذاران زیادی از کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی برای سرمایه گذاری در نوسازی پالایشگاه های ایران اظهار تمایل کردند که در حال مذاکره با آنها هستیم.

 

کاظمی بیان کرد: به طور قطع اگر برجام اجرا و تحریم ها برداشته نمی شد، این اتفاقات در جذب سرمایه و توسعه بازار کسب و کار در حوزه نفت کشور نمی افتاد.

 

معاون وزیر نفت با اشاره به دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید در طول سه سال گذشته گفت: توسعه گازرسانی به نقاط محروم کشور از جمله زاهدان و قطع وابستگی به گاز ترکمنستان را می توان از دستاوردهای دولت در حوزه گاز برشمرد.

 

کاظمی ادامه داد: در سال ۹۲ حدود ۴۸ درصد از سوخت پالایشگاه های ایران مایع بود اما امسال این رقم به ۱۰ درصد کاهش یافته است.

 

وی اضافه کرد: قیمت مصرف سوخت گاز با قیمت مصرف سوخت مایع در پالایشگاه ها کاملا متفاوت است و هرچه گاز بیشتری جایگزین سوخت مایع شود، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی را قادر می سازد تا سوخت مایع را صادر کند و هزینه کمتری برای مصرف سوخت بپردازد؛ علاوه بر این گاز سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد.

 

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: در دولت تدبیر و امید حجم برداشت گاز از میادین پارس جنوبی به ۵۵۰ میلیون مترمکعب در روز رسید که دستاورد بزرگی به شمار می رود.

 

کاظمی، دستیابی دولت به صادرات پایدار فرآورده های نفتی و جلوگیری از خام فروشی نفت را از دیگر موفقیت های کشور در طول سه سال گذشته برشمرد و گفت: برنامه ها و پروژه هایی که در این مدت در حوزه نفتی کشور اجرا شده زیربنای توسعه در این بخش را فراهم کرده است.

 

بیست و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، نهج البلاغه و اذان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با حضور ۴۰۰ نفر از کارکنان و خانواده های آنان شب گذشته با معرفی و تقدیر از نفرات برتر در تالار نور مشهد به کار خود پایان داد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi