نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7009 تاریخ انتشار: ۰۴ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

اختصاص ۲ درصد از منابع نفتی به مناطق نفت خیز

وزیر نفت از اخذ مجوز از رییس جمهور برای اختصاص ۲ درصد از منابع نفتی به مناطق نفت خیز علاوه بر ۳ درصدی که در گذشته به مناطق محروم اختصاص یافته خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  بیژن نامدار زنگنه با اشاره به اتفاقات اخیر خوزستان گفت: اصل فعالیت وزارت نفت بر این است […]

وزیر نفت از اخذ مجوز از رییس جمهور برای اختصاص ۲ درصد از منابع نفتی به مناطق نفت خیز علاوه بر ۳ درصدی که در گذشته به مناطق محروم اختصاص یافته خبر داد.
اختصاص 2 درصد از منابع نفتی به مناطق نفت خیزبه گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  بیژن نامدار زنگنه با اشاره به اتفاقات اخیر خوزستان گفت: اصل فعالیت وزارت نفت بر این است که فعالیتی ناسازگار و مغایر با محیط زیست انجام ندهد، این وزارتخانه از گذشته به آن محیط زیست توجه  داشته و هم اکنون بیشتر توجه کرده، به ویژه در حوزه هور هویزه که وزارت نفت در این منطقه فعالیت می کند.
وزیر نفت با بیان اینکه از زمان تصدی بنده در وزارت نفت و با دستور بنده هیچ فعالیتی ناسازگار با محیط زیست صورت نگرفته است، افزود: فرض وزارت نفت در مناطق نفت خیز بر این است  که در خلیج فارس کار می کند، برای فعالیت در خلیج فارس که نمی توان آب را خشک کرد، بلکه در خلیج فارس سکو زده و در محیط آب فعالیت می کند.
زنگنه ادامه داد: بنابر دستور بنده محیط هور باید حفظ شود و تمام توصیه های محیط زیست برای فعالیت در آب رعایت شود، همچنین هیچ آلودگی و آلایندگی محیط زیستی در فعالیت های نفتی  نباید وجود داشته باشد، چرا که در ذات فعالیت های نفتی آلایندگی وجود دارد و باید در این زمینه دقت کرد.
وی با اشاره به اینکه دستورات ایجاد فضای سبز در اطراف واحدهای نفتی صادر شده است، یادآور شد: فعالیت هایی برای بیابان زدایی در اطراف تاسیسات نفتی انجام شده است، که در آینده نیز ادامه خواهد یافت.
زنگنه با بیان اینکه طرح جمع آوری گازهای همراه نفت به ویژه گازهای اسیدی آماک ظرف ۱۵ روز آینده به نتیجه می رسد، افزود: اجرای این طرح حجم آلایندگی در اهواز را کاهش می دهد، که جمع آوری این گازها ضروری بوده و اجرای آن طول کشیده است.
وی ادامه داد: مردم مناطق نفت خیز انتظار دارند، که با توجه به اینکه دولت از این مناطق نفت استخراج می کند، سهم بیشتری به مناطق نفت خیز اختصاص دهد، بنابراین اختصاص سهم بیشتری از منابع نفتی به خوزستان و به مناطق نفت خیز و گازخیز الزام است.
زنگنه افزود: سال آینده حدود ۴۰۰ میلیارد تومان مالچ رایگان به وزارت جهاد کشاورزی داده می شود، که در ردیف قیر رایگان است.
وزیر نفت اظهار کرد: اخیرا از رئیس جمهور اجازه گرفته شده که در مناطقی که وزارت نفت طرح هایی اجرا می کند، ۲ تا ۳ درصد از منابع طرح ها پس از مبادله موافقتنامه با سازمان برنامه و بودجه صرف بهبود شرایط زندگی مردم اطراف محیط های فعالیت وزارت نفت شود.
وی با بیان اینکه در دولت گذشته اصل بر این بود که برای فعالیت نفتی زیر پا خشک باشد، افزود: این امر از لحاظ اقتصادی برای وزارت نفت خوب است، اما از لحاظ زیست محیطی به کشور آسیب می رساند،لذا در دولت گذشته  دستور داده شد، که هور هویزه که فعالیت میدان آزادگان در آن انجام می شد، خشک شود و بنده دستور توقف این اقدام را دادم.
وزیر نفت با بیان اینکه بحران اخیر به صورت مستقیم در حوزه وظایف وزارت نفت نیست، تصریح کرد: بیشتر مشکلات در حوزه برق و گاز بوده است،البته قطعی برق بر میزان تولید نفت تاثیراتی گذاشته بود.
برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

logo-samandehi