نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 7005 تاریخ انتشار: ۰۴ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بنزین سال ۹۶ گران نمی‌شود

نایب رئیس مجلس گفت: قیمت بنزین در سال ۹۶ افزایش نمی‌یابد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۴ اسفند) پارلمان و در جریان بررسی بند(د) تبصره یک ماده واحده لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور، گفت: در صورت تصویب این بند از لایحه بودجه […]

بنزین سهمیه ای سوخت

نایب رئیس مجلس گفت: قیمت بنزین در سال ۹۶ افزایش نمی‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۴ اسفند) پارلمان و در جریان بررسی بند(د) تبصره یک ماده واحده لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور، گفت: در صورت تصویب این بند از لایحه بودجه سال ۹۶، قیمت بنزین سال آینده افزایش نمی‌یابد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند(د) لایحه بودجه سال ۹۶ را با اکثریت آراء تصویب کردند که براساس آن پنج درصد منابع حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی به وزارت نفت اختصاص یافت.

براساس بند (د) تبصره ۱ لایحه مذکور؛ وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذی‌ربط مکلف است منابع مورد نیاز را از محل افزایش پنج‌درصد(۵%) به قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، نفت سفید، نفت‌گاز، نفت‌کوره، گاز مایع و سوخت هواپیما تأمین کند و پس از واریز به حساب خزانه‌داری کل‌کشور به مصرف برساند. این منابع مشمول مالیات با نرخ صفر می‌باشد.

محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۶ هم در توضیح این بند گفت: در صورت تصویب این بند هیچ افزایش قیمتی در فرآورده های نفتی صورت نمی گیرد؛ در واقع قیمت واقعی بنزین همان یک هزار تومان باقی می ماند، اما لازم است بدانید ۷۰۰ تومان از این قیمت هزینه بنزین و مابقی مالیات بر ارزش افزوده است، لذا با وجود آنکه افزایش قیمت نداریم، ۵ درصد از این هزینه که شامل درآمدهای حاصل از فروش نفت است، “برای توسعه” در اختیار وزارت نفت قرار می گیرد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi