نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 6995 تاریخ انتشار: ۰۳ / ۱۲ / ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

گسترش همکاری‎های تهران – بغداد….. وزیران نفت ایران و عراق یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند

وزیران نفت ایران و عراق در پایان مذاکرات روز (دوشنبه، ۲ اسفندماه) در بغداد، یک یادداشت تفاهم همکاری در زمینه‎های مختلف نفت و گاز امضا کردند. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  در بخشهایی از این یادداشت تفاهم همکاری، به توسعه میدان‎های نفت و گاز مشترک مرزی، صدور خدمات فنی و مهندسی، صادرات کالا و همکاری […]

وزیران نفت ایران و عراق در پایان مذاکرات روز (دوشنبه، ۲ اسفندماه) در بغداد، یک یادداشت تفاهم همکاری در زمینه‎های مختلف نفت و گاز امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  در بخشهایی از این یادداشت تفاهم همکاری، به توسعه میدان‎های نفت و گاز مشترک مرزی، صدور خدمات فنی و مهندسی، صادرات کالا و همکاری در زمینه نفت و مشتقات آن اشاره شده است.

همچنین کمک به بازسازی زیرساخت‌های پالایشگاه‌های نفت و گاز عراق از سوی ایران از دیگر بندهای این یادداشت تفاهم همکاری است.

بیژن زنگنه، وزیر نفت کشورمان و جبار علی حسین اللعیبی، وزیر نفت عراق همچنین در مورد صادرات نفت کرکوک از طریق یک خط لوله که از اراضی ایران عبور می کند به تفاهم رسیدند و قرار شد یک مشاور بین المللی پیرامون توجیه فنی و اقتصادی این طرح معرفی شود.

اعطای بورسیه‌های دانشگاهی به دانشجویان عراقی برای تحصیل در رشته های بالادستی نفت و گاز از دیگر بندهای مهم این یادداشت تفاهم همکاری است.۲ طرف همچنین توافق کردند که در چارچوب این یادداشت تفاهم همکاری یک کمیته مشترک برای پیگیری تصمیم‎ها و تفاهم‌های صورت گرفته تشکیل شود.

وزیر نفت صبح روز (دوشنبه، ۲ اسفندماه) در راس هیئتی وارد بغداد شد و در مذاکرات مشترک با وزیران نفت و برق عراق درباره همکاری‌های دوجانبه در زمینه‎های نفت و انرژی بحث و گفت‎وگو کرد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi