نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 6838 تاریخ انتشار: ۳۰ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۰:۱۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

گزارشی از حضور استاندار در برنامه تلویزیونی امشب

  به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” دکتر شریعتی استاندار خوزستان در برنامه زنده تلویزیونی سیمای خوزستان عنوان کرد : انتقاد را یک موهبت الهی می دانم و دست همه منتقدین خود را می بوسم.انتقاد منصفانه و غیر منصفانه نداریم.مشکلاتی که ایجاد شده است بخشی مربوط به دستگاه های تابعه وزارت نیرو بوده است. مدیریت بحران […]

 

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” دکتر شریعتی استاندار خوزستان در برنامه زنده تلویزیونی سیمای خوزستان عنوان کرد :

انتقاد را یک موهبت الهی می دانم و دست همه منتقدین خود را می بوسم.انتقاد منصفانه و غیر منصفانه نداریم.مشکلاتی که ایجاد شده است بخشی مربوط به دستگاه های تابعه وزارت نیرو بوده است. مدیریت بحران و تعطیلی به موقع و برقراری نظم و آرامش جزو وظایف استانداری است . من از روبرو شدن با مردم ابایی نداشتم
فرماندار اهواز و معاون عمرانی استانداری را به میان مردم معترض فرستادم ؛ آمادگی لازم را نیز دارم که میان مردم معترض بیایم.
اگر در میان شهروندان معترض حضور نیافتم تشخیص دادم که فضای برای پاسخگویی مناسب نبوده و تشخیص دادم که در یک فضای رسانه ای مانند صداوسیما توضیحاتی بدهم .اتفاقات اخیر را فاجعه زیست محیطی نمی دانم.بلکه منشا این اتفاقات زیست محیطی بوده است نه خود اتفاقات.

شریعتی افزود: آقای رییس جمهور شخصا موضوع را از ابتدا دنبال کردند و وزرا به فرمان ایشان به استان آمدند،
تغییر در سرجمع اعتبارات ملی برای خوزستان به دستور رییس جمهور بوده است و به وزارت جهاد کشاورزی تاکید کردند که اقدام لازم برای مقابله با ریزگردها انجام گیرد.همه اقداماتی که انجام شده است به دستور رییس جمهور بوده است. دفتر رییس جمهور در شبانه روز بارها با بنده در تماس بودند و همه اتفاقات را رصد و دستورات لازم را صادر می کردند.رییس جمهور محترم و معاون اول رییس جمهور آنچه در توان داشتند مضایقه نکردند و  سه وزیر را به استان فرستادند.
بنده به تهران رفتم و جلسات فوری جهت انجام برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلندمدت در حال پیگیری است.رییس جمهور در زمان جنگ مسولیت مستقیم در استان داشتند.دکتر روحانی علاقه و ارادت خاصی به مردم استان دارد.

دکتر شریعتی اظهار داشت: اگر پدیده ریزگردها را بررسی کنید . در این چند سال تعداد روزهای که مدارس و ادارات به دلیل پدیده ریزگردها رو به کاهش بوده است. در حالی که در سال ۹۲ هفتاد روز ریزگرد داشتیم . در سال گذسته و جاری حدود ۲۸ روز بوده است. در سال های اخیر اقدامات برای مقابله با ریزگردها صورت گرفته است.در دولت قبل تالاب هورالعظیم را برای استخراج نفت خشک کردند

استاندار خوزستان تصریح نمود: تولید نفت در میادین مشترک نفتی امری لازم است،اما در دولت گذشته میدان آزادگان با وجود خشک کردن تالاب هورالعظیم میزان برداشت کشور همسایه بیشتر بوده است
در دولت تدبیر و امید گفته شد باید تالاب هورالعظیم پرآب باشد در عین اینکه از ثروت ملی صیانت و استحصال شود
در دولت روحانی مصوب شد هر پروژه ای باید ملاحظات زیست محیطی آن مدنظر قرار گرفت.در عین دادن حق آبه به تالاب هورالعظیم باید نفت نیز بدون خشک کردن تالاب استحصال شود.۵۰۰ میلیون متر معکب آب به تالاب هورالعظیم ترزیق شده است که در حال حاضر ۷۰ درصد تالاب هورالعظیم آب دارد

شریعتی در ادامه گفت: سیاست دولت تدبیر و امید اولویت دادن حق آبه به تالاب های خوزستان است.کاهش روزهایی که به علت پدیده ریزگردها تعطیل اعلام شده است به علت این اقدامات بوده است.دولت تدبیر و امید در جهت کاهش کانون های ریزگرد در استان تلاش کرده است.با اهتمام و جدیت و دستور رییس جمهور و وزارت جهاد کشاورزی را مامور به اجرای پروژه نهال کاری کردند در مقابل این پدیده برنامه های خوبی در حال اجراست.تمام سعی ما این است که کانون های داخلی ریزگردها را کنترل و کاهش بدهیم.نهادهای بین المللی و سازمان ملل نیز به کمک خواهند آمد.

در مورد قطعی برق اظهار تاسف و تاثر می کنم،وزیر نیرو نیز عذرخواهی کردند و من نیز به عنوان استاندار عذرخواهی می کنم .این پدیده نادر مه و گردوخاک همراه با باران خفیف علت بروز این اتفاق افتاد.حق مردم استان است که تاسیسات برق آن به نحوی طراحی بشود که بالاترین استانداردهای بین المللی در آن دیده شود.

شریعتی درپایان خاطر نشان کرد:  : در یادداشتی هم در روزنامه ایران نوشتم که درصورت قصور و اهمال کاری برخی از مدیران اجرایی پس از بررسی برخورد خواهم کرد و گزارش لازم را به وزیر مربوطه جهت برخورد  قانونی ارائه خواهم کرد.
هیاتی جهت بررسی قصور مدیران تعیین کردم. در خصوص حقوق مردم به هیچ عنوان گذشت نمی کنم .چون اجازه ندارم که گذشت کنم و حق مردم حق الناس است.مهمترین مساله برای دولت عدم خدشه به اعتماد ملی است
تقویت رابطه مردم و دولت مهمترین دغدغه دولت تدبیر و امید است در حال حاضر رساندن برق به منازل و اماکن عمومی در اولویت قرار دادیم.
از نظر دولت؛ رفاه و اعتماد  مردم از تولید نفت با اهمیت تر است. نفت که سهل است  همه سرمایه های کشور باید فدای رضایت و جلب اعتماد مردم شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi