نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 6819 تاریخ انتشار: ۲۹ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رمضان منجزی عضو شورای سوم و فعال سیاسی اجتماعی:مردم خوزستان قدر استاندار پرتلاش خود را بدانند و با حمایت قاطع از استاندار گام بزرگی در جهت رفع مشکلات بردارند

رمضان منجزی عضو شورای شهر سوم و فعال سیاسی اجتماعی در خصوص تجمعات اخیر و مشکلات بوجود آمده در خوزستان و در حمایت از دکتر شریعتی استاندار خوزستان نظرات خود را با پایگاه خبری اهواز نو در میان گذاشت که خواندن آن برای مخاطبان عزیز اهواز نو خالی از لطف نیست *می توانید به آرشیو […]

رمضان منجزی عضو شورای شهر سوم و فعال سیاسی اجتماعی در خصوص تجمعات اخیر و مشکلات بوجود آمده در خوزستان و در حمایت از دکتر شریعتی استاندار خوزستان نظرات خود را با پایگاه خبری اهواز نو در میان گذاشت که خواندن آن برای مخاطبان عزیز اهواز نو خالی از لطف نیست

*می توانید به آرشیو اعضای شورای شهر مراجعه و حرف ما را که مربوط به سال های گذشته است مرور کنید و ببینید که آن موقع فریاد می زدیم ، چنانچه پدیده گردو غبار و آلودگی های زیست محیطی، سد سازی های غیر استاندار کنترل نشوند، قطعا پیامد های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.
*دکتر غلامرضا شریعتی به عنوان استاندار، کوچکترین نقش در بحران های اخیر استان نداشته، این موضوعی نیست که نیاز به شرح و تفصیل داشته باشد. چرا که مدت زمان کوتاه دوره ی استانداری، مجالی جهت اصلاح امور نداشته،هرچند در این مدت زمان کوتاه کارهای بسیار بزرگی انجام داده است. از جمله فعالیت های وی شامل: به مناقصه بردن دو پروژه ی بزرگ راه سازی موسوم به جاده های مرگ ( مسجد سلیمان- ایذه) که سالانه صدها نفر از مردم استان را به کام مرگ می کشاند اشاره کرد.

*ایشان در ادامه خاطر نشان کردند قطعا استاندار سخت کوش و فهیم استان، در جهت اصلاح این امور بحران زده، نیاز به زمان بیشتری دارد، و با توجه به روحیه ی استاندار قطعا موفق خواهند شد.شاید این مورد اخیر تلنگری باشد برای مردم که این بحران شدید را درک کرده و همراه و همدوش با استاندار با عزم راسختری مسیر اصلاح را دنبال کنند.حضور مردم و اعتراضات آن ها قطعا یاعث دلگرمی است، چرا که پشتوانه ای برای اصلاح، تغییر وضعیت موجود است.اما مردم باید بدانند ، که راه اصلاح و توسعه ی استان، حمایت از استاندار دلسوز و پرتوان است که بر خلاف گذشتگان انتقادات را تاب آورده و در جهت خدمت به مردم مصمم تر خواهد بود.حضور مردم در خیابان و اعتراضات آن ها به حق است، همچنین نشانه ی سعه صدر استاندار و فضای حاکم بر دولت است.

*ایشان با زدن نقبی به گذشته گفتند: می توانید به آرشیو اعضای شورای شهر مراجعه و حرف ما را که مربوط به سال های گذشته است مرور کنید و ببینید که آن موقع فریاد می زدیم ، چنانچه پدیده گردو غبار و آلودگی های زیست محیطی، سد سازی های غیر استاندار کنترل نشوند، قطعا پیامد های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.
*عملکرد وزارت نیرو در سه دولت گذشته مقصر اصلی اتفاقات اخیر استان است، اگر همین قدر که به فکر انتقال آب از سرچشمه های کارون بودند، تنها چند درصد به حوزه ی آبریز کارون می پرداختند، امروز شاهد این چنین بحرانی نبودیم.در این که وزارت نیرو سهل انگاری کرده است، شکی نیست و لازم است وزارت نیرو پاسخ اینکه چرا خطوط انتقال نیرو و توزیع برق حدود یک دهه است که اورهال نشده ، بودجه ی تامین و نگهداری آن در کجا هزینه شده است.در این مورد خاص قطعا دست هایی پشت پرده است، که می خواهند استاندار را آماج حملات خود قرار دهند.باید هوشیار بود که چه اشخاصی می خواهند مقصرین را تبرئه کنند و مردم را گمراه کنند.هر انسان عاقلی می داند که وضعیت کنونی استان حاصل چندین سال سهل انگاری و غفلت مسوولان است.این امر را کلیه ی کارشناسان تایید می کنند.لذا نوشتن این موضوع در کارنامه یکی از بهترین استانداران این استان حرکت نامعقول؛غیر منصفانه و عوام فریبانه است.

*همه نیک می دانیم که مشکلات عمده ی این استان در سه حوزه ی، نفت، نیرو و کشاورزی است و اصولا عمده ی منابع این سه حوزه هم در خوزستان است.این در حالی است که فرزندان این استان هرگز مناصب رده ی اول این سه وزارتخانه را در اختیار نداشته اند، در صورتی که توانمند ترین و شاخص ترین افراد در این سه مجموعه هم، فرزندان خوزستان هستند، حال این سه وزیر و هم قطاران آن ها در دولت های گذشته باید پاسخگوی مردم خوزستان باشند، نه آقای مقتدایی و نه شریعتی که مدت کوتاهی است سمت استانداری را در دست گرفته است.

*آن ها که فکر می کنند می توانند فرافکنی کنند و معضلات اخیر را که ریشه ی چندین ساله دارند را به گردن استاندار چند ماهه بیندازند، در اشتباه هستند. چراکه مردم می دانند مقصران اصلی چه کسانی هستند؟ چه کسانی ثروت مملکت را که باید هزینه ی زیر ساخت ها می شد را به باد دادند.پول های میلیارد دلاری را از کشور خارج کردند.البته بنده با مشی استاندار فعلی موافق هستم زیرا با صداقت و صراحتی که دارند واقعیت ها را بازگو و قطعا مردم استان از وی که فرزند برومند این استان است، حمایت خواهند کرد.

*شما به خاطر دارید که انفجار پالایشگاه آبادان در ساله ای قبل  که تعداد بسیاری را به کام مرگ کشاند، نتیجه ی تمام این سهل انگار ی ها و بی توجهی مسئولان مربوطه بوده است؛ در آن زمان به شورای شهر تذکرات لازم داده شد، اما هیچ گوش شنوایی نبود و فضایی برای اعتراضات مردمی وجود نداشت. در نتیجه این فاجعه در پتروشیمی ماهشهر تکرار شد.
البته از دولت روحانی حمایت می کنیم، می دانیم که رییس جمهور فعلی وارث خزانه ی خالی کشور است، همچنین وارث تحریم های اقتصادی و مشکلات عدیده ی دیگری نیز است، که دیگران نیز مسبب آن بوده اند و مشکلاتی هستند که هر دولتی را به زانو در می آورد.

*لازم است آن دسته از افرادی که خزانه ی مملکت را به یغما بردند؛ امروز پاسخگوی مردم باشند.
*همچنین حرکت های عوام فریبانه، جهت دهی افکار عمومی و دادن آدرس های غلط، دیگر کاربردی ندارد.مردم آگاه شده اند، دوست و دشمن را به خوبی از یکدیگر تشخیص می دهند و هرگز فریب این حرکت های سیاسی را نمی خورند.
*در پایان بنده به عنوان یکی از فرزندان خوزستان از مردم عزیز این استان تقاضامندم  که از استاندار باانگیزه ؛محبوب؛دلسوز و مردمی که تنها با اتکا به عشق به مردم نزدیک به ١٨ساعت در شبانه روز کار می کند، حمایت کرده و تنهایش نگذارند.

البته مردم فهیم خوزستان خود نیک قدر فرزند دلسوز خود را که با عشقی مثال زدنی برای رفع مشکلات آنها تلاش میکند می دانند و دعای خیر مردم بدرقه ی راه تمامی زحمتکشان و دلسوزان استان است

٢٩بهمن ٩۵/فعال سیاسی و اجتماعی رمضان منجزی

ارسال دیدگاه

logo-samandehi