نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 6722 تاریخ انتشار: ۲۶ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران: تجهیزات مبارزه با آلودگی نفتی رودخانه‌ها فراهم می شود

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از خرید تجهیزات مبارزه با آلودگی‌های نفتی در رودخانه‌ها توسط این شرکت خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” هوشنگ صیدالی با اعلام این خبر گفت: شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران حفاظت از محیط زیست پیرامون تأسیسات نفتی را یکی اولویت های کاری خود می […]

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از خرید تجهیزات مبارزه با آلودگی‌های نفتی در رودخانه‌ها توسط این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” هوشنگ صیدالی با اعلام این خبر گفت: شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران حفاظت از محیط زیست پیرامون تأسیسات نفتی را یکی اولویت های کاری خود می داند.

وی ادامه داد: هر چند افزایش تولید و صیانت از منابع عظیم نفتی و گازی از اهم وظایف شرکت نفت و گاز گچساران است، اما صنعت نفت در راستای حفاظت از محیط زیست پیرامون تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

صیدالی افزود: صیانت از نفت و محیط زیست دو اصلی است که باید در کنار هم و به عنوان میراثی برای نسل آینده از آنها حفاظت کرد.

مدیر عامل نفت گچساران با اشاره به تأسیسات صنعت نفت گچساران یادآور شد: تمامی تأسیسات گاز، MOS و MOT در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران علاوه بر جلوگیری از گازسوزی، جمع آوری سرمایه ملی و حفظ و نگهداشت برای نسل آینده، افزایش فشار مخزن را به دنبال دارد.

وی با اشاره به توسعه فضای سبز و کمربند فضای سبز و دیگر اقدامات انجام شده در تأسیسات و دیگر نقاط تحت پوشش این شرکت نفت و گاز گچساران گفت: وجود بیش از ۷۸هزار هکتار فضای سبز در داخل و بیرون، احداث گودال با پوشش های مناسب در راستای جلوگیری از نفوذ مایعات به درون زمین از جمله اقداماتی است که این شرکت در راستای حفاظت از محیط زیست پیرامون خود انجام داده است.

صیدالی با بیان اینکه با وجود دامنه فعالیت شرکت نفت و گاز گچساران در سطح چهار استان و تلاقی خطوط نفت با رودخانه‌های جریانی و فصلی در شرایط حساس احتمال نشت نفت به این رودخانه‌ها وجود دارد خاطرنشان کرد: به همین منظور و به جهت حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از گسترش آلودگی‌ها تجهیزات مبارزه با آلودگی‌های نفتی در این شرکت خریداری و راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه، هزینه این دستگاه و تجهیزات آن بیش از شش میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال است، افزود: کارکنان اداره HSE به مدت ۳۲۰ نفر ساعت توسط کارشناسان تحت آموزش های تئوری و عملی قرار گرفتند تا در هنگام عملیات آمادگی لازم را داشته باشند.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به تجهیزات این دستگاه اشاره و تصریح کرد: یک دستگاه اسکیمر به ظرفیت ۱۴ متر مکعب در ساعت با قابلیت جمع آوری نفت سبک و سنگین ، ۳۰۰متر بوم مهار لکه های نفتی، مخزن ذخیره موقت نفت با قابلیت راه‌اندازی آسان به ظرفیت ۱۵ متر مکعب، دو دستگاه مولد هوا جهت برپایی مخزن ذخیره و آماده نمودن بوم های مهار نفت اجزای این دستگاه هستند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi