نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 6674 تاریخ انتشار: ۲۵ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

۶ سکوی جدید پارس جنوبی، سال ٩۶ به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد: ۶ سکوی جدید گازی فازهای باقیمانده واقع در منطقه ۲، پارس جنوبی، سال ٩۶ به بهره برداری می رسد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  محمد مشکین فام در جریان بازدید از سکوهای درحال ساخت در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)، روند ساخت تاسیسات فراساحل فازهای پارس […]

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد: ۶ سکوی جدید گازی فازهای باقیمانده واقع در منطقه ۲، پارس جنوبی، سال ٩۶ به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  محمد مشکین فام در جریان بازدید از سکوهای درحال ساخت در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)، روند ساخت تاسیسات فراساحل فازهای پارس جنوبی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با ورود بخش عمده ای از کالاهای اساسی، فعالیت های اجرایی سرعت گرفته است، ضمن آنکه با حمایت کارفرما موانع گمرکی رفع شده و بخش دیگری از کالاهای موجود در گمرکات بزودی وارد یارد صدرا می شود.

وی با اشاره به اینکه سال آینده ۶ سکوی جدید به بهره برداری می رسد گفت: از هرکدام از فازهای ١٣ و ٢٢، ٢٣ و٢۴ ، ۲ سکو و از فاز ١۴ هم یک سکوی اقماری در یارد صدرا تکمیل و راه اندازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس افزود: سکوی ۱۴A هم که کار ساخت آن در یارد شرکت ایزوایکو درحال انجام است، تا اردیبهشت سال آینده تکمیل شده و آماده نصب و راه اندازی می شود.

مشکین فام با بیان اینکه ۶ سکوی ذکر شده هرکدام ۵٠٠ میلیون فوت مکعب گاز از میدان پارس جنوبی برداشت می کنند، گفت: به این ترتیب سال آینده ٣ میلیارد فوت مکعب گاز از این سکوها به ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی افزوده می شود.

وی افزود: با بهره برداری از این سکوها ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی به بیش از ۶٠٠ میلیون متر مکعب و به حدود سه برابر گاز تولیدی از این میدان در ابتدای دولت یازدهم خواهد رسید.

مشکین فام تامین گاز مورد نیاز کشور از پارس جنوبی به ویژه در فصل زمستان را در کنار فعالیت های توسعه ای بسیار مهم دانست و گفت: هم اکنون بخش عمده منابع گازی از مخزن پارس جنوبی پس از ارسال به پالایشگاه های درحال توسعه به شبکه سراسری ارسال می شود.

وی با بیان اینکه ردیف های فراوری اتان و پروپان و بوتان فازهای ٢٠ و٢١ تکمیل شده و آماده بهره برداری است، گفت: برای راه اندازی این واحدها حجم قابل توجهی از گاز مورد نیاز است که هم اکنون به دلیل افزایش نیاز مصرفی و پرهیز از تولید آزمایشی از این بخش ها، گاز تولیدی این فازها به خط سراسری تزریق می شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi