نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 6633 تاریخ انتشار: ۲۴ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

در نخستین روز برپایی نمایشگاه وزیر نفت از “نمایشگاه اسناد و عکس های ساختمان مرکزی شرکت ملی نفت” بازدید کرد

مهندس بیژن زنگنه، در نخستین روز از برپایی “نمایشگاه اسناد و عکس های ساختمان مرکزی شرکت ملی نفت، نخستین آسمان خراش ایران” از این نمایشگاه بازدید به عمل آورد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  در این بازدید که دکتر اکبر نعمت الهی، مدیر موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت، مهندس زنگنه را همراهی می […]

وزیر نفت از

مهندس بیژن زنگنه، در نخستین روز از برپایی “نمایشگاه اسناد و عکس های ساختمان مرکزی شرکت ملی نفت، نخستین آسمان خراش ایران” از این نمایشگاه بازدید به عمل آورد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  در این بازدید که دکتر اکبر نعمت الهی، مدیر موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت، مهندس زنگنه را همراهی می کرد، وزیر نفت از تصاویر و اسنادی که مراحل ساخت و بهره برداری از بنای ساختمان شرکت ملی نفت ایران و بخش های مختلف آن را در اواخر دهه ۱۳۳۰ و تا اواخر دهه ۱۳۴۰ نشان می دهد، بازدید به عمل آورد.

photo_2017-02-12_14-02-12

به گفته مجری مرکز مدارک، اسناد و آرشیو صنعت نفت، ساختمان شرکت ملی نفت ایران که بنای آن از سال ۱۳۳۷ آغاز و در ۱۶ طبقه ساخته شد، در زمان خود بلندمرتبه ترین ساختمان تهران به شمار می آمد. این در حالی است که ساختمان هایی نظیر پلاسکو و هتل هیلتون (استقلال کنونی) به ترتیب در سال های ۱۳۴۱ و ۱۳۴۲ ساخته شدند.

حشمت ا.. منعم همچنین خاطر نشان می کند: “نمایشگاه حاضر در آستانه ۶۰ سالگی بنای شرکت ملی نفت ایران برگزار می شود، ضمن این که ویران شدن ساختمان قدیمی پلاسکو در تهران تلنگری بوده تا ما را متوجه اهمیت و لزوم توجه به بناهای قدیمی تهران کند؛ بناهایی که بخشی از هویت این شهر را با خود دارند.”

“نمایشگاه عکس ها و اسناد ساختمان شرکت ملی نفت، نخستین آسمان خراش ایران” از ۲۳ بهمن ماه تا سوم اسفند ماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ پذیرای علاقه مندان است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi