نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 6539 تاریخ انتشار: ۲۲ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۸:۲۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

در آستانه ۶۰ سالگی نخستین آسمان خراش ایران نمایشگاه عکس ساختمان شرکت ملی نفت برگزار می‌شود

  نمایشگاهی از تصاویر ساختمان شرکت ملی نفت، نخستین آسمان خراش ایران، در آستانه ۶۰ سالگی این بنا در ساختمان وزارت نفت برگزار می شود. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ”  در نمایشگاه عکس ساختمان شرکت ملی نفت ایران که روز شنبه ۲۳ بهمن تا سوم اسفند ماه در ساختمان مرکزی وزارت نفت برگزار می […]

نمایشگاه عکس ساختمان شرکت ملی نفت برگزار می‌شود

 

نمایشگاهی از تصاویر ساختمان شرکت ملی نفت، نخستین آسمان خراش ایران، در آستانه ۶۰ سالگی این بنا در ساختمان وزارت نفت برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ”  در نمایشگاه عکس ساختمان شرکت ملی نفت ایران که روز شنبه ۲۳ بهمن تا سوم اسفند ماه در ساختمان مرکزی وزارت نفت برگزار می شود، مراحل ساخت و شکل گیری این بنای تاریخی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
بنای ساختمان شرکت ملی نفت (وزارت نفت کنونی) در سال ۱۳۳۵ خورشیدی در محل سابق باشگاه شرکت ملی نفت در خیابان طالقانی (تخت جمشید سابق) تقاطع خیابان حافظ آغاز شد.
برای ساخت این بنای ۱۵ طبقه که در روزگار خود از بلندترین ساختمان های تهران به شمار می آمد، مجموعا ۱۵ میلیون تومان هزینه شد و این بنا در سال ۱۳۴۳  مورد بهره برداری قرار گرفت.
معمار و طراح این ساختمان که از بناهای مدرن آن روز پایتخت به شمار می آمد، عبدالعزیز فرمانفرماییان بود که بناهای مهمی از جمله مجموعه ورزشی آزادی، فرودگاه مهرآباد، مسجد دانشگاه تهران و .. از مهم ترین کارهای وی بود.
در آستانه ۶٠ سالگی این بنای تاریخی، برگزاری این نمایشگاه بهانه ای است برای شناسایی و گرد آوری منابع مربوط به آن و تشویق و ترغیب پیش کسوتان نفت برای بیان حکایت های  ناگفته و نا نوشته هایی از این ساختمان قدیمی.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi