نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 6393 تاریخ انتشار: ۱۸ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب: اعتصابات کارکنان صنعت نفت نقش موثری در پیروزی انقلاب اسلامی داشت

  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نقش کارکنان صنعت نفت در انقلاب اسلامی را غیر قابل چشم پوشی دانست و گفت: کارکنان صنعت نفت با اعتصابات سرنوشت‌ساز خود قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، نقش تاریخی ایفا کردند که با گذشت زمان ابعاد این حرکت بزرگ بیش از پیش مشخص شده است. به گزارش پایگاه […]

 

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نقش کارکنان صنعت نفت در انقلاب اسلامی را غیر قابل چشم پوشی دانست و گفت: کارکنان صنعت نفت با اعتصابات سرنوشت‌ساز خود قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، نقش تاریخی ایفا کردند که با گذشت زمان ابعاد این حرکت بزرگ بیش از پیش مشخص شده است.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”  همزمان با روزهای مبارک دهه فجر که رشادت های امام راحل و مردم ایران در مقابل رژیم ستم شاهی را یادآوری می کنند، جمعی از مدیران مناطق نفت خیز جنوب در این خصوص سخن گفتند.

بیژن عالی‌پور، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به مبارزات و جانفشانی‌های ملت رشید ایران برای سرنگونی دیکتاتوری پهلوی و استقرار مردم سالاری دینی در قالب جمهوری اسلامی، گفت: این نهضت بزرگ با محوریت و رهبری معمار کبیر انقلاب، امام خمینی(ره) طومار رژیم وابسته به غرب و امپریالیسم آمریکا را درهم پیچید و خود اتکایی ملی متکی به ارزش‌های دینی را جایگزین کرد.
وی نقش کارکنان صنعت نفت در انقلاب اسلامی را غیر قابل چشم پوشی دانست و تصریح کرد: بدون تردید کارکنان صنعت نفت ایران به‌ویژه مجموعه بزرگ مناطق نفت خیز جنوب با اعتصابات سرنوشت‌ساز خود قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، نقش تاریخی ایفا کردند که با گذشت زمان ابعاد این حرکت بزرگ بیش از پیش مشخص شده و ارزش و اعتبار آن دوچندان شده است.
عالی پور در ادامه به نقش کارکنان صنعت نفت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز کارشناسان این صنعت با راهبری و مدیریت عملیات تولید ضمن به رخ کشیدن توان و تخصص خویش، صنعت نفت را در مسیر قطع کامل وابستگی به بیگانگان قرار داده و به نماد خودباوری ملی بدل کردند.
محسن دهانزاده، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت وگاز کارون نیز با اشاره به نقش تعیین کننده صنعت نفت جنوب در تحقق اهداف و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اظهار کرد: حضور مؤثر کارکنان ولایتمدار صنعت نفت جنوب در اعتصابات و حرکت تاریخی بستن شیرهای نفت به فرمان حضرت امام(ره)، پیروزی انقلاب اسلامی را سرعت بخشید.
وی با اشاره به اهمیت این حرکت، بیان کرد: از آن‌جایی‌که نفت به مثابه شریان حیاتی رژیم طاغوت به ویژه در تامین سوخت ارتش در ایام پیروزی انقلاب به شمار می‌رفت، نقش کارکنان صنعت نفت در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به آن میزان مهم بود که حضرت امام(ره) در جمع نمایندگان سندیکاهای کارگری و کارکنان شرکت نفت فرمود “نهضت ما گر چه مرهون همه اقشار ملت است، گر چه همه اقشار ملت نهضت را همراهی کردند، چه بانوان تمام ایران و چه مردان برومند ما، لکن بعضی اقشار یک ویژگی خاصی داشتند، و از آن جمله، کارکنان و کارمندان صنعت نفت، برای اینکه اینها در مقامی بودند که شریان حیات اجانب به دست آنها بود، شریان حیات رژیم منحوس در دست آنها بود.”
دهانزاده خلع ید از مهندسین و پیمانکاران خارجی و راهبری این صنعت در غیاب آنان را مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی دانست و اذعان کرد: پایان ۷۰ سال سلطه بیگانگان بر مدیریت مخازن نفتی، خروج کارشناسان و مستشاران خارجی از ایران و کنترل تولید نفت و گاز توسط فرزندان برومند این مرز و بوم نخستین طلیعه مبارک انقلاب شکوهمند اسلامی بود و پس از آن هشت سال دفاع مقدس، میدان آزمون بزرگی را فراروی کارمندان این صنعت قرار داد تا شایستگی‌ها و قابلیت‌های خود را در راهبری عملیات پیچیده نفت و عبور از بحران‌های ناشی از جنگ به نمایش بگذارند.
وی با تأکید بر نقش تعیین کننده صنعت نفت به‌عنوان مهم‌ترین بخش درآمدزائی کشور در نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: از دیگر دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی می‌توان به راهبری و مدیریت بهینه تاسیسات با تکیه بر خودباوری و توان داخلی طی تحریم ظالمانه نظام سلطه و استکبار جهانی با بهره‌مندی از محورهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و جهاد خودکفایی اشاره کرد.
دهانزاده افزود: صنعت نفت همواره در تمامی حوزه‌های مرتبط با وظایف و مسؤلیت‌های خود با حداکثر توان پیشگام بوده و به تأسی از برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای تحقق سیاستگذاری حوزه تولید نفت و گاز، نهایت اهتمام خود را با رویکرد افزایش بهره‌وری، رشد و ارتقاء توان فنی و تکنولوژیکی، استفاده حداکثری از زمان، منابع و امکانات داخلی و توانمند‌سازی سازندگان ایرانی و مشارکت شرکت های دانش بنیان در جهت تکمیل و بهره‌برداری به موقع و سریع پروژه‌ها با حداکثر صرفه جویی ممکن به کار گرفته است.
هوشنگ صیدالی، مدیرعامل شرکت بهره‌بردای نفت وگاز گچساران نیز با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: به جرات می‌توان گفت که کارکنان صنعت نفت با اعتصابشان در کنار مردم انقلابی پیش از پیروزی انقلاب، زمان شناس بودند و نقش‌ کلیدی را در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کردند.
وی افزود: در دوران قبل از پیروزی انقلاب نفت ما، شریان حیاتی اقتصاد ایران بود که در تمام بخش‌ها در جهت منافع رژیم طاغوتی و بیگانگان اداره می‌شد و از فروش نفت درصد ناچیزی عاید کشور می‌شد.
صیدالی با بیان اینکه می‌توان درس‌های فراوانی از دهه فجر انقلاب آموخت، تصریح کرد: تکیه بر وحدت کلمه، همدلی و مجاهدت عمومی در آن دوران باید در جامعه تبیین شود.
مدیرعامل نفت گچساران خاطرنشان کرد: امروز مشاهده می‌کنیم که انقلاب اسلامی در حال صدور به جهان است و ملت‌های مظلوم با الگوگیری از انقلاب ایران در برابر ظالمان ایستاده‌اند.
وی تاکید کرد: کار کنان صنعت نفت جنوب و گچساران نقش بی‌بدیلی در پیرزوی انقلاب اسلامی داشتند و به خوبی می‌شود نقش محوری ولایت‌پذیری کارکنان صنعت نفت در آن دوران را محک زد.
صیدالی در پایان افزود: صنعت نفت به خود می‌بالد و افتخار می‌کند که بعد از پیروزی انقلاب با تکیه بر نیروهای توانمند داخلی از سد تحریم‌ها عبور کرد و بعد از آن در دوران دفاع مقدس و دوران بازسازی تا امروز نگذاشته است لحظه‌ای شریان نفت از حرکت بیاستد.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi