نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 6308 تاریخ انتشار: ۱۶ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش تولید بنزین یورو چهار…..روشن شدن کوره بنزین‎سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس

  نخستین کوره بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس روشن شد . به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی ایران گفت : با روشن شدن نخستین کوره بنزین سازی این پالایشگاه امید است از ابتدای سال آینده مرحله نخست واحد بنزین سازی این پالایشگاه به بهره برداری برسد. […]

 

نخستین کوره بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس روشن شد .

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی ایران گفت : با روشن شدن نخستین کوره بنزین سازی این پالایشگاه امید است از ابتدای سال آینده مرحله نخست واحد بنزین سازی این پالایشگاه به بهره برداری برسد.

عباس کاظمی افزود : با بهره برداری از این پالایشگاه تولید بنزین یورو ۴ از ۳۵ درصد کنونی به دو برابر افزایش می یابد .
وی گفت : واحد تقطیر پالایشگاه ستاره خلیج فارس چندی پیش راه اندازی شد و هم اکنون نفتا و نفت کوره در این واحد تولید می‎شود، همچنین نخستین محموله آن صادر شد.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی ایران افزود : هم اکنون۶۱ میلیون لیتر بنزین پایه در کشور تولید می شود که با امتزاج به ۶۳ میلیون لیتر در روز می‎رسد.
خوراک مورد نیاز این پالایشگاه از طریق یک خط لوله به طول بیش از ۴۸۵ کیلومتر از پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی تامین می شود .
تولید روزانه چهار میلیون لیتر گاز مایع، سه میلیون لیتر سوخت جت و ۱۳۰ تن گوگرد از دیگر محصولات تولیدی این واحد پالایشی هستند.
ظرفیت ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی این پالایشگاه حدود ۱۱ میلیون بشکه است.
ساخت این پالایشگاه با ۷۰۰ هکتار مساحت از سال ۸۵ آغاز شده است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi