نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 6091 تاریخ انتشار: ۱۱ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

آقای معاون عمر ما جوانان به سر شد… خواهشمندیم بازنشسته شو…آیا بعضی معاونت ها و مدیران میانه ی فاقد تخصص خاص…در نفت تمدید مادام العمر شده اند؟!

در شرکت نفت بعضی از مشاغل تخصصی هستند و پست های کلیدی مدیریتی مانند مدیریت تولید؛مدیریت تلفیقی؛مدیران عملیاتی؛مدیران چند زبانه ی مجرب و…که جایگزین کردن نفرات جوان تر و کم تجربه تر بعضا با مشکلاتی سازمان را روبرو میکند…و بهمین دلیل شرکت ها و سازمان ها ناگزیر به تمدید اینگونه مدیران درجه اول و کلیدی […]

در شرکت نفت بعضی از مشاغل تخصصی هستند و پست های کلیدی مدیریتی مانند مدیریت تولید؛مدیریت تلفیقی؛مدیران عملیاتی؛مدیران چند زبانه ی مجرب و…که جایگزین کردن نفرات جوان تر و کم تجربه تر بعضا با مشکلاتی سازمان را روبرو میکند…و بهمین دلیل شرکت ها و سازمان ها ناگزیر به تمدید اینگونه مدیران درجه اول و کلیدی و گماردن نفرات جوانتر کنار آنها برای انتقال علم و تجربه هستند

که این موضوع کاری کاملا علمی و قابل قبول در تمام دنیاست

سال گذشته در این خصوص اما نمایندگان مجلس در طرحی که تصویب کردند بخاطر قفل شدن استخدام ها  و اینکه سالهاست که مجوز آزمون استخدامی در کشور صادر نشده! تصمیم گرفتند قانونی مصوب کنند که طی آن نیروهای بازنشسته دیگر قادر به تمدید نباشند

البته در آن قانون وزرا و معاونان وزیر و استانداران طبق تبصره ای خاص مستثنی گردیدند

دارسی

ولی جای یک علامت سوال به بزرگی و قدمت  اداره ی کالای مناطق نفتخیز جنوب ذهن مخاطبان و پرسنل نفت را پر کرده است که مدیری که سالهاست در معاونتی که نیاز به تخصصی خاص هم ندارد و  تاکنون سه سال پیاپی نیز!! تمدید شده است!آیا سرانجام بازنشسته شده است؟

اگر پاسخ آری است و بالاخره نفت از خدمات بی پایان! مدیران عشایری رهایی یافته؟! که چرا نامه ی خداحافظی و خبر بازنشستگی انتشار نیافته است

و اگر چنین مدیری برای چندمین بار تمدید کرده است؟! وااسفا به حال نفت! و این رانت واضح و غیرقابل انکار از کجا و توسط چه کسانی به نفت تحمیل میشود؟!

کدام آدم سیاسی پشت این فرصت سوزی ها و درجا زدن ها در نفت نشسته است؟! و دارد به آینده ی نفت و جوانانی که امید دارد در آنها تبدیل به یأس می شود خیانت می کند؟

پس اینهمه جوان دانشجو که سالها در رشته های تخصصی تحصیلات عالیه کرده اند و رشته هایی مانند نفت؛بازرگانی؛شیمی و …خوانده اند و به امید استخدام در نفت سختی های بسیاری را به جان خریده اند چه زمان جایی برایشان خالی شده و اجازه ی شرکت در آزمون و استخدام در نفت به آنها داده می شود؟

در چند وقت اخیر چهره های کلیدی حتی در حد معاونت وزیر مانند دکتر مقدم بازنشسته شده و سر موقع خود؛رفته اند حال این سوال مطرح می شود که  که ده ها نفری که سالها پشت سر فلان معاون و سر صف رشد سازمانی نشسته اند چه زمان میتوانند امیدوار باشند که این عزیز بازنشت نشو…! خواهد رفت و آنها رشد سازمانی و پوزیشنی خواهند کرد؟!

ظریفی میگفت که بطور اتفاقی عکسی سیاه سفید از معاون مذکور دیدم که در عکس مرحوم رینولدز و ویلیام دارسی در کنار ایشان دیده شده!!!که تصویر این معاون را با بیلرسوت آبی و سپرتاس فلزی نشان میداد که به رینولدز و دارسی در پیدایش نفت کمک میکرد!!!

بعد از “شهرموزه” چشممان به “معاون موزه “هم روشن شد…!

قصه ی ما به سر رسید کلاغه اما…کماکان با این سوال کلنجار می رود که بالاخره معاون تا ابدالدهر تمدید…بازنشسته شده ؟ یا کماکان باید شاهد تفکر پان فسیلیسم در کالا باشیم؟!

ارسال دیدگاه

logo-samandehi