نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 5980 تاریخ انتشار: ۰۹ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی: نخستین محموله میعانات گازی فازهای ۲۰ و ۲۱ به مقصد ژاپن صادر شد

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی: نخستین محموله میعانات گازی فازهای ۲۰ و ۲۱ به مقصد ژاپن صادر شد مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی ایران از صادرات نخستین محموله میعانات گازی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی خبر داد و افزود: این محموله به ظرفیت ۱۶۰ هزار بشکه از عسلویه به مقصد ژاپن بارگیری شد. […]

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی:
نخستین محموله میعانات گازی فازهای ۲۰ و ۲۱ به مقصد ژاپن صادر شد

مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی ایران از صادرات نخستین محموله میعانات گازی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی خبر داد و افزود: این محموله به ظرفیت ۱۶۰ هزار بشکه از عسلویه به مقصد ژاپن بارگیری شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” سید پیروز موسوی با اعلام این خبر افزود: شناور ۳۰۰ هزار تنی FUJIKAWA ژاپن با ظرفیت حمل ۵۰۰ هزار بشکه میعانات گازی، پس از بارگیری ۱۶۰ هزار بشکه میعانات تولیدی فازهای ۲۰ و ۲۱ از میعانات تولیدی فازهای دو تا پنج طرح توسعه میدان پارس جنوبی نیز بارگیری و عسلویه را به مقصد جزیره خارگ ترک کرده است.
وی گفت: این شناور همچنین ۶۵۰ هزار بشکه نفت خام فروزان را نیز از پایانه نفتی خارگ بارگیری و به سمت ژاپن حرکت کرد.
موسوی با بیان اینکه میعانات گازی یکی از مهمترین محصولات پارس جنوبی است اظهار کرد: تولید و صادرات این محصول جایگاه صادرات غیرنفتی در کشور و استان بوشهر را افزایش داده است.
حمیدرضا مهدوی، مدیر پروژه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس‌جنوبی نیز با بیان اینکه هم اکنون، دو ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس‌جنوبی در مدار بهره‌برداری قرار دارد، گفته است: پیش بینی می شود تا پایان امسال ۲ ردیف دیگر شیرین‌سازی به همراه واحد بازیافت گوگرد این دو فاز مشترک گازی، به بهره‌برداری برسند.
در همین حال، شرکت نفت و گاز پارس هم اخیرا با اشاره به آغاز برداشت روزانه ٢٨ میلیون مترمکعب گاز سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی، اعلام کرده است: هم اکنون، ظرفیت برداشت گاز از پارس‌جنوبی افزایش یافته و به ۵۱۵ میلیون مترمکعب در روز رسیده است.
گاز ترش سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی به میزان ٢٨ میلیون مترمکعب در روز، به پالایشگاه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس‌جنوبی ارسال شده و در ردیف‌های اول و دوم پالایشگاه (هر یک ١۴ میلیون مترمکعب) پس از فرآوری، شیرین‌سازی و به شبکه سراسری تزریق می‌شود.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi