نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 5886 تاریخ انتشار: ۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر نفت: در مصرف گاز صرفه جویی کنید

وزیر نفت گفت: با وجود فشاری که به علت حادثه در دو خط لوله فاز ۱۶ و ۱۹ پارس جنوبی ایجاد شد ، وضع تولید گاز خوب است.   به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” بیژن نامدار زنگنه  با اشاره به اینکه این دو خط لوله هر کدام ۲۸ میلیون مترمکعب گاز به پالایشگاه ها […]

وزیر نفت گفت: با وجود فشاری که به علت حادثه در دو خط لوله فاز ۱۶ و ۱۹ پارس جنوبی ایجاد شد ، وضع تولید گاز خوب است.

 بارگیری
به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” بیژن نامدار زنگنه  با اشاره به اینکه این دو خط لوله هر کدام ۲۸ میلیون مترمکعب گاز به پالایشگاه ها می رساند ، افزود: با اینکه در اوج سرما هستیم مصرف گاز خانگی و مصرف نیروگاه ها و صنایع تأمین می شود.
وی از مشترکان خانگی و ادارات دولتی خواست در مصرف گاز صرفه جویی کنند و دمای دستگاه های حرارتی خود را کاهش دهند.
وزیر نفت همچنین در پاسخ به این سؤال که چند قرارداد نفتی بسته شده است؟ خطاب به خبرنگاران گفت : خود شما خیلی تلاش کردید که قرارداد پا نگیرد حالا از ما می پرسید چند قرارداد بستید ، سه تا چهار ماهی است که مجوز گرفتیم و مذاکراتمان را شروع کردیم.
وی افزود: یک رئوس توافق به نام موافقتنامه با توتال برای فاز ۱۱ پارس جنوبی امضاء کردیم ، یک رئوس توافق با شرکت تدبیرانرژی برای میدان های یاران، کوهپال و مارون تنگستان امضاء کردیم ، یک موافقتنامه دیگر با یکی از شرکت های قرارگاه امضاء شد ، یادداشت تفاهمنامه های زیادی با شرکت های خارجی امضاء شده است و مناقصه عمومی برای میدان آزادگان هم اعلام خواهیم کرد.
زنگنه در پاسخ به این سؤال که چه زمانی کارها شروع می شود؟ گفت: اول باید قراردادها امضاء شود و بعد کار را شروع کنیم.
وزیر نفت در زمینه کاهش تولید نفت که پیشتر در اوپک مطرح شده بود ، افزود: کاهش تولید اعضاء اوپک و اعضاء غیر اوپک آغاز شده است و اعضاء اوپک قرار بود
۱٫۲ میلیون بشکه تولید خود را کاهش دهند و ۵۰۰ هزار بشکه نیز قرار بود اعضاء غیر اوپک کاهش دهند.
وی در مورد کاهش تولید نفت ایران نیز گفت: قرار نبود ایران کاهش تولید داشته باشد و ایران اجازه افزایش تولید نیز دارد و بدون محدودیت برنامه های خود را اجرا می کنیم، تولید ما از روزانه از ۳،۸ میلیون بشکه عبور کرده و به حدود ۳،۹ میلیون بشکه رسیده است.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi