نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 5744 تاریخ انتشار: ۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

به دستور مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب: مدیرعملیات، رییس HSE و حراست نفت و گاز گچساران برکنار شدند

به دستور مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب: مدیر عملیات، رییس HSE و حراست نفت و گاز گچساران برکنار شدند با گذشت کمتر از یک هفته از وقوع حادثه نشت گاز در واحد بهره برداری نرگسی که منجر به مسمومیت شدید و فوت ٣ نفر از کارکنان پیمانکار پروژه تعمیرات اساسی شد، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت […]

به دستور مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب:

مدیر عملیات، رییس HSE و حراست نفت و گاز گچساران برکنار شدند

با گذشت کمتر از یک هفته از وقوع حادثه نشت گاز در واحد بهره برداری نرگسی که منجر به مسمومیت شدید و فوت ٣ نفر از کارکنان پیمانکار پروژه تعمیرات اساسی شد، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، امروز دوشنبه ۴ بهمن ۹۵ دستور برکناری مدیران و سرپرستان مرتبط با این حادثه را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” بیژن عالی پور طی این دستور مدیرعملیات، رئیس HSE و رییس حراست شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و رییس HSE و مسئول نظارت بر تعمیرات اساسی شرکت خدمات مهندسی و تجهیزات صنعتی توربین جنوب را از سمت خود خلع نمود.

با بررسی های بعمل آمده علاوه بر تقصیر و کوتاهی پیمانکار در زمینه عمل به مقررات ایمنی، این افراد نیز به تناسب مسئولیت خود با سهل انگاری و عدم اجرای دقیق مقررات مندرج در پروانه کار، در بروز حادثه مقصر بوده اند.

لازم به ذکر است پیش از این نیز مسئولان نوبتکاری روز و شب کارخانه بهره برداری نرگسی از سمت خود عزل شده بودند.

گفتنی است موضوع حادثه ناگوار واحد بهره برداری نرگسی همزمان توسط دستگاه قضایی و کمیته تخلفات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در حال پیگیری و رسیدگی است.

حادثه نشت گاز  H2S در واحد بهره برداری نرگسی روز چهارشنبه ٢٩ دی ماه حین تعمیرات اساسی این واحد رخ داد که پنج تن از کارکنان شرکت پیمانکار دچار گاز گرفتگی شدند.

واحد بهره برداری نرگسی در محدوده عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از شرکت‌های تابع شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب قرار دارد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi