نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 5488 تاریخ انتشار: ۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۹:۱۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نقشه برداری از تلمبه خانه تاریخی دارخوین آغاز شد

نقشه برداری از تلمبه خانه دارخوین و محوطه های آن در چهارچوب طرح مطالعه و احیای این تلمبه خانه تاریخی، آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” نقشه برداری از تلمبه خانه دارخوین با هماهنگی  مناطق نفتخیز جنوب، توسط یک تیم هفت نفره آغاز شد و پیش بینی می شود به مدت یک هفته […]

نقشه برداری از تلمبه خانه تاریخی دارخوین آغاز شد

نقشه برداری از تلمبه خانه دارخوین و محوطه های آن در چهارچوب طرح مطالعه و احیای این تلمبه خانه تاریخی، آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” نقشه برداری از تلمبه خانه دارخوین با هماهنگی  مناطق نفتخیز جنوب، توسط یک تیم هفت نفره آغاز شد و پیش بینی می شود به مدت یک هفته به طول بیانجامد.

از جمله اهداف این پروژه که به صورت توپوگرافیک بوده و با جی پی اس انجام می شود، تسریع در روند احیای تلمبه خانه تاریخی دارخوین و طراحی فضای سبز و امور عمرانی آن است.

photo_2017-01-19_09-17-00

گفتنی است تلمبه خانه دارخوین از جمله تلمبه خانه هایی بود که نفت مسجد سلیمان را به پالایشگاه آبادان منتقل می ساخت و با افزایش تولید نفت از میدان اهواز در اوایل دهه ۱۳۵۰ خورشیدی و کشیدن خط لوله جدید اهواز به آبادان، این تلمبه خانه از مدار خارج شد. بر اساس طرح جدید مطالعاتی تلمبه خانه دارخوین قرار است ساختمان ها و تاسیسات این تلمبه خانه حفظ و به عنوان یکی از میراث های صنعت نفت کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi