نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 5429 تاریخ انتشار: ۲۹ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مهندس حکمت، مدیر پخش منطقه آبادان موزه های نفت به حفظ و صیانت از میراث این صنعت کمک می کند

مدیر پخش منطقه آبادان با اشاره به دستور وزیر نفت برای راه اندازی موزه های صنعت نفت، حفظ و صیانت از میراث این صنعت را از جمله اهداف این موزه ها برشمرد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو :مهندس علی حکمت اظهار داشت ” ،”پمپ بنزین قدیمی آبادان به روایتی یکی از قدیمی ترین پمپ بنزین […]

موزه های نفت به حفظ و صیانت از میراث این صنعت کمک می کند

مدیر پخش منطقه آبادان با اشاره به دستور وزیر نفت برای راه اندازی موزه های صنعت نفت، حفظ و صیانت از میراث این صنعت را از جمله اهداف این موزه ها برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو :مهندس علی حکمت اظهار داشت ” ،”پمپ بنزین قدیمی آبادان به روایتی یکی از قدیمی ترین پمپ بنزین های کشور است که در سال ۱۳۰۶ شمسی تاسیس شد. این جایگاه نخست برای توزیع نفت سفید و سایر فرآورده های نفتی به صورت دستی و در حلب هایی با اندازه های مختلف مورد استفاده قرار می گرفت و بعدها نیز توزیع توزیع سوخت برای خودروهای پالایشگاه و دیگر خودروهای موجود در منطقه در این جایگاه انجام می شد.

به گفته وی پمپ بنزین آبادان در سال های اولیه فاقد پمپ بود و سوخت رسانی به خودروها نیز مانند توزیع نفت سفید به صورت دستی انجام می گرفت، اما بتدریج پمپ های انتقال سوخت نیز به این پمپ بنزین اضافه شد. حکمت وجود مخازن پرجی در این پمپ بنزین را که هنوز هم باقی مانده است، یکی از نشانه های قدمت این پمپ بنزین برشمرد.

مدیر پخش منطقه آبادان تاکید کرد: پس از مدتی با توسعه صنعت نفت، پمپ بنزین جدیدی در کنار این پمپ بنزین قدیمی ساخته و این جایگاه مدت ها به حال خود رها می شود. تا این با آغاز طرح راه اندازی موزه های نفت، تصمیم گرفته می شود این جایگاه که به روایتی قدیمی ترین جایگاه توزیع فرآورده های نفتی و بنزین در کشور است به یکی از موزه های نفت تبدیل شود.

گفتنی است “موزه بنزین خانه آبادان” که امروز با حضور مهندس عباس کاظمی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، افتتاح می شود، بخش های مختلفی را شامل می شود که از جمله آنها می توان به معرفی انواع دستگاه های پمپ بنزین و تاریخچه استفاده از این دستگاه ها در کشور، نمایش یک نمونه پمپ بنزین و خودرو در حال سوختگیری؛ بازسازی فضای یک شعبه نفت قدیمی، مخازن قدیمی پرچی، مجموعه تانکرهای سوخت رسان؛ اسناد و مستندات تاریخی مربوط به توزیع فرآورده های نفتی و … اشاره کرد

ارسال دیدگاه

logo-samandehi