نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 5406 تاریخ انتشار: ۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ابراز تمایل سریلانکا برای استفاده از توانمندی متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت

  وزیر علوم، فناوری و تحقیقات سریلانکا و هیات همراه جهت بررسی زمینه‌های همکاری‌های آتی از پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند و علاقمند به استفاده از تجربیات متخصصان ایرانی شدند. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، وزیر علوم، فناوری و تحقیقات سریلانکا و هیات همراه، با هدف آشنایی با ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه صنعت نفت […]

 

وزیر علوم، فناوری و تحقیقات سریلانکا و هیات همراه جهت بررسی زمینه‌های همکاری‌های آتی از پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند و علاقمند به استفاده از تجربیات متخصصان ایرانی شدند.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، وزیر علوم، فناوری و تحقیقات سریلانکا و هیات همراه، با هدف آشنایی با ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه صنعت نفت و برقراری تعاملات آتی، روز یک‌شنبه ۲۶ دی ماه از بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی نفت خاورمیانه بازدید کردند.

منصور بزمی، معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه این بازدید با اشاره به این که کشور سریلانکا به تازگی در حوزه نفت فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: به منظور تاسیس آزمایشگاه برای تست روغن‌های مختلف موتور و همچنین فعالیت در حوزه‌های مرتبط با قیر و آسفالت از پایلوت‌های پردیس پایین دستی بازدید به عمل آمد.

وی در خصوص بخش‌های مورد توجه این هیات در بازدید از توانمندی‌های پژوهشگاه افزود: این هیات سریلانکایی تمرکز بسیاری بر پایلوت نانو داشته و علاقه‌مند به استفاده از تجربیات متخصصان پژوهشگاه در این حوزه است.

معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه به همکاری در حوزه بالادستی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که کشور سریلانکا اخیرا در آب‌های عمیق، منابع نفتی کشف کرده است، علاقه‌مند به فعالیت‌های اکتشافی و استفاده از دانش ایرانیان در این حوزه بوده که مذاکرات و بازدید‌هایی نیز در این راستا به انجام رسید.

بزمی هدف از این بازدید را بررسی زمینه‌های همکاری‌های آتی دانست و گفت: در ملاقات امروز، نمایندگانی جهت پیگیری مباحث مطرح شده مشخص شدند و امیدواریم با پیگیری‌های آتی تفاهم نامه(MOU) و یا توافق‌نامه‌‌های دیگری در زمینه‌های مختلف امضاء شود.

گفتنی است در این برنامه مسئولین دیگری از کشور سریلانکا از جمله رییس موسسه فناوری‌های صنعتی، مدیر روابط بین‌الملل وزارت علوم، فناوری و تحقیقات، مدیر کل موسسه فناوری‌های صنعتی سریلانکا نیز وزیر علوم، فناوری و تحقیقات این کشور را همراهی می‌کردند

ارسال دیدگاه

logo-samandehi