نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 5330 تاریخ انتشار: ۲۷ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

عملیات لوله کشی تاسیسات ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی آغاز شد

عملیات لوله کشی تاسیسات ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی آغاز شد عملیات لوله کشی پروژه احداث تاسیسات ذخیره سازی و اندازه گیری میعانات گازی همزمان با دریافت تمامی تجهیزات بخش پایپینگ EPC۱ شامل اقلام پایپینگ، اتصالات و فلنج ها آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو “، امیرمنصور حق وردی رئیس پروژه احداث تاسیسات […]

عملیات لوله کشی تاسیسات ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی آغاز شد

عملیات لوله کشی پروژه احداث تاسیسات ذخیره سازی و اندازه گیری میعانات گازی همزمان با دریافت تمامی تجهیزات بخش پایپینگ EPC۱ شامل اقلام پایپینگ، اتصالات و فلنج ها آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو “، امیرمنصور حق وردی رئیس پروژه احداث تاسیسات ذخیره سازی و اندازه گیری میعانات گازی با اعلام این خبر گفت: با دریافت این تجهیزات و آغاز عملیات جوشکاری و نصب، گام مهمی در اجرا و تکمیل EPC۱ شامل لوله کشی بخش های EPCدوم و سوم این پروژه برداشته شده است.

حق وردی با اشاره به اینکه حدود ١١٠ هزار اینچ قطر لوله در اجرای عملیات پایپینگ به کار خواهد رفت، افزود: پیش بینی می شود با تلاش پیمانکار مربوطه،عملیات لوله کشی این پروژه تا پایان خردادماه سال آینده به پایان برسد.

با اتمام EPC۱ ، بهره برداری از فاز نخست تاسیسات ذخیره سازی و اندازه گیری میعانات گازی با ظرفیت ذخیره سازی ۲ میلیون بشکه میعانات گازی تا اواخر خرداد ماه سال آینده آغاز می شود.

پروژه احداث تاسیسات ذخیره سازی میعانات گازی، ساخت تاسیسات پشتیبانی، پایپینگ، برق و ابزار دقیق در بخش EPC۱ و ۴ مخزن ذخیره سازی میعانات گازی و یک مخزن آب آتش نشانی برای هرکدام از بخش های EPC دوم و EPC سوم این پروژه را شامل می شود .

به گفته حق وردی در حال حاضر ۶۷ درصد از مجموع کالا های مورد نیاز خریداری شده و حدود ۳۳ درصد باقی مانده هم درمرحله سفارش گذاری و خرید قرار گرفته است.

وی هدف از اجرای این طرح را ایجاد مرکزی مهم برای ذخیره سازی، توزیع و صادرات میعانات گازی فازهای پارس جنوبی عنوان کرد و گفت: با تکمیل این طرح، ضمن افزایش قدرت چانه زنی ایران در بازار بین المللی این محصول با ارزش، هاب مهمی برای تامین خوراک پالایشگاه های کشور جهت تبدیل به محصولات با ارزش و جلوگیری از خام فروشی فراهم می شود.

پروژه احداث تاسیسات ذخیره سازی میعانات گازی شامل ٨ مخزن به صورت سقف شناور و با ظرفیت ذخیره ۵٠٠ هزار بشکه میعانات برای هر مخزن، دو مخزن آب اتش نشانی هر یک به ظرفیت ٢٠ هزار متر مکعب، substation، ایستگاه های پمپاژ، مرکز کنترل، چهار عدد سیستم میترینگ میعانات، واحد تصویه پساب و واحد آتش نشانی است.

میعانات گازی این مخازن، روزانه به میزان ۳۶۰ هزار بشکه به پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ۱۲۰ هزار بشکه به پالایشگاه پارس شیراز و ۱۲۰ هزار بشکه نیز به پتروشیمی نوری ارسال خواهد شد .همچنین با احداث پالایشگاه سیراف و پالایشگاه میعانات گازی فرزانگان فارس نیکو، خوراک مورد نیاز این پالایشگاه ها نیز از طریق این مرکز ذخیره سازی تامین خواهد شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi