نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 5192 تاریخ انتشار: ۲۵ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۸:۴۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیشتازی در بازار خلیج فارس با شرکت ملی حفاری

شرکت ملی حفاری ایران در مجموع در ۱۰ استان کشور که امکان استحصال نفت و گاز وجود داشته باشد، فعالیت می‌کند و در حال حاضر به درجه ای از پیشرفت رسیده است که می تواند پیشتاز بازار خلیج فارس شود. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو : شرکت ملی حفاری ایران در مجموع در ۱۰ استان […]

شرکت ملی حفاری ایران در مجموع در ۱۰ استان کشور که امکان استحصال نفت و گاز وجود داشته باشد، فعالیت می‌کند و در حال حاضر به درجه ای از پیشرفت رسیده است که می تواند پیشتاز بازار خلیج فارس شود.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو : شرکت ملی حفاری ایران در مجموع در ۱۰ استان کشور که امکان استحصال نفت و گاز وجود داشته باشد، فعالیت می‌کند. شرکت ملی حفاری ایران با افزایش دستگاه‌های حفاری و توسعه خدمات فنی و مهندسی، عملیات حفاری و خدمات فنی و مهندسی چاه‌های نفت و گاز را در خاورمیانه انجام می‌دهد. شرکت خدمات بسیاری را در طی سالهای اخیر انجام داده است تا جایی که در ٨ ماه ابتدای امسال ١۴١ حلقه چاه نفت و گاز از سوی ملی حفاری ایران حفر و تکمیل شده است.

بنابراین گزارش، این شرکت می تواند با شرکت های بین المللی رقابت کند که اگر حمایت شود ظرف کمتر از ۱۰ سال می تواند بازار عمده خلیج فارس را در بخش حفاری در دست بگیرید. شرکت ملی نفت ایران در این زمینه به نقل از حیدر بهمنی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران نوشته است: “حفاری تنها نهاد صنعتی است که به فتوای یک مجتهد ایجاد شده و در همین حال یکی از رقبای سرسخت شرکت‌های خارجی است. در زمان ملی شدن ما تنها ۶ دکل داشتیم در دهه دوم به ۱۹ دکل، دهه سوم ۴۶ دکل، دهه چهارم ۷۵ و در دهه پنجم ۸۵ دکل در اختیار گرفتیم و می توانیم ادعا کنیم که مشکلات حفاری خاورمیانه را می توانیم حل کنیم.

دانش صنعت حفاری در کشور آن قدر گسترده شده است که هم اکنون از تولید قطعه و سخت افزار و نرم افزار گذشته‌ایم و به فروش دانش رسیده‌ایم. اگر برای بومی سازی که هدف اصلی ماست تلاش کنیم، در همه جوانب قدرت چانه زنی داریم. ما شرکت‌های خصوصی بسیاری را فعال کردیم، از جمله شرکت حفاری شمال که پس از استقلال به بخش خصوصی تحویل شد و هر شرکتی که برای کمک دست نیاز دراز کند با هدف بومی سازی مورد حمایت این شرکت قرار می گیرد.”

یادآور می شود: حفاری انجام شده تا پیش از ملی شدن شرکت ملی حفاری طی ۵۰ سال، هزار و ۱۰۰ حلقه چاه بود. پس از ملی شدن شرکت و در طول ۳۷ سال چهار هزار و ۲۰۰ حلقه چاه حفاری انجام شده است و هم اکنون سالانه ۶ هزار چاه ظرفیت حفاری دارد. حفاری ۶۰ حلقه چاه در آزادگان جنوبی، حفاری چاه‌های فازهای ۲، ۱۰، ۱۴، ۱۷ و ۱۸ از جمله کارهای این شرکت است

ارسال دیدگاه

logo-samandehi