نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 5143 تاریخ انتشار: ۲۳ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

شرکت هواپیمایی ایران‌ایر به عنوان هواپیمای ملی ایران پس از سال‌ها بالاخره با دریافت یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ طلسم تحریم هوایی ایران را شکست

شرکت هواپیمایی ایران‌ایر به عنوان هواپیمای ملی ایران پس از سال‌ها بالاخره با دریافت یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ طلسم تحریم هوایی ایران را شکست. اما این هواپیماچه خصوصیاتی دارد؟ سری ایرباس ۳۲۰ پرتقاضا‌ترین هواپیمای ایرباس در جهان است و ایرباس تاکنون برای این مدل حدود ۱۳ هزار تقاضا از شرکت‌های مختلف دریافت کرده است. […]

شرکت هواپیمایی ایران‌ایر به عنوان هواپیمای ملی ایران پس از سال‌ها بالاخره با دریافت یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ طلسم تحریم هوایی ایران را شکست.

اما این هواپیماچه خصوصیاتی دارد؟

سری ایرباس ۳۲۰ پرتقاضا‌ترین هواپیمای ایرباس در جهان است و ایرباس تاکنون برای این مدل حدود ۱۳ هزار تقاضا از شرکت‌های مختلف دریافت کرده است.

ایرباس ۳۲۱ بزرگ‌ترین عضو خانواده ایرباس ۳۲۰ است. مدل ۳۲۱ به دلیل بدنه کشیده و تعداد زیاد صندلی با اینکه از نظر دسته بندی در میان هواپیماهای تک راهرو (باریک پیکر) قرار می‌گیرد اما به دلیل گنجایش ۱۹۰ نفری (در دو کلاس پروازی) ظرفیتی نزدیک به هواپیماهای کوچک پهن پیکر دارد. همین عامل در کنار برد عملیاتی هفت هزار کیلومتری، این هواپیما را از نظر توان عملیاتی قدرتمند‌ترین عضو خانواده هواپیمای ایرباس ۳۲۰ کرده است. این هواپیما هم می‌تواند مسیر‌های پر مسافر داخلی را پوشش دهد و هم از پس پروازهای زیر ۲۰۰ مسافر تا کشورهای اروپای غربی برخواهد آمد. البته شرکت ایران‌ایر اعلام کرده در شروع از این هواپیما برای مسیرهای داخلی ایران استفاده خواهد کرد.

ایران در قراردادش با ایرباس سفارش ۴۶ فروند از خانواده ایرباس ۳۲۰ را داده که ۲۲ فروند از نوع «سی‌ای‌ او» و ۲۴ فروند از نوع پیشرفته‌تر «نئو» هستند.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

logo-samandehi