نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 5120 تاریخ انتشار: ۲۲ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

برداشت روزانه ٢٧ میلیون مترمکعب گاز از سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی

    مجری فازهای ٢١ و ٢٠ پارس جنوبی گفت: سکوی فاز ٢١، هیچ گونه محدودیتی در ارسال منابع گازی به پالایشگاه خشکی این فازها ندارد و روزانه حدود ٢٧ میلیون متر مکعب گاز از این سکو به بخش خشکی ارسال می‎شود. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” علیرضا عبادی افزود: یک سوم مقدار گاز […]

 

 •  
 • مجری فازهای ٢١ و ٢٠ پارس جنوبی گفت: سکوی فاز ٢١، هیچ گونه محدودیتی در ارسال منابع گازی به پالایشگاه خشکی این فازها ندارد و روزانه حدود ٢٧ میلیون متر مکعب گاز از این سکو به بخش خشکی ارسال می‎شود.
 • به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” علیرضا عبادی افزود: یک سوم مقدار گاز برداشتی از سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی در پالایشگاه فازهای ٢٠ و ٢١ شیرین سازی و بقیه به پالایشگاه فازهای ١۵ و ١۶ ارسال می شود.

  وی افزود: هم‌اکنون به منظور تامین و افزایش توان گازرسانی به شبکه سراسری در فصل زمستان و استفاده بهینه از گاز دریافتی، روزانه حدود ١٨ میلیون متر مکعب از تولید این سکو از طریق خط لوله میان فازی برای فرآوری به پالایشگاه فازها ١۵ و ١۶ ارسال و ٩ میلیون متر مکعب بقیه هم در ردیف نخست شیرین سازی فازهای ٢٠ و ٢١ فراوری و به خط سراسری تزریق می‎شود.

  مجری فازهای ٢٠ و٢١ پارس جنوبی ادامه داد: تلاش ویژه‎ای برای آماده سازی ردیف سوم شیرین سازی تا نیمه بهمن ماه در حال اجراست که در پی آن همه تولیدات سکوی فاز ٢١ به‎وسلیه ردیف نخست و سوم پالایشگاه این فازها فرآوری و به خط سراسری ارسال می‌شود.

  عبادی گفت: پیش بینی می شود ردیف دوم شیرین سازی فازهای ٢١ و ٢٠ تا دو ماه دیگر به‎طور کامل بازیابی شود و در مدار تولید قرار گیرد.

  وی یادآور شد: تا پایان امسال ردیف‎های دوم و چهارم شیرین سازی فازهای ٢١ و ٢٠ پارس جنوبی، پس از عملیات راه اندازی و بهره برداری از سکوی فاز ٢٠ آماده تولید گاز می‎شوند.

  هدف از توسعه فاز ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی تولید روزانه ۵٠ میلیون متر مکعب گاز شیرین و تصفیه شده برای تامین نیاز مصارف داخلی، تولید روزانه ٧۵ هزار بشکه میعانات گازی، ۴٠٠ تن گوگرد و تولید سالانه یک میلیون و ۵٠ تن گاز مایع و یک میلیون تن گاز اتان به منظور تامین خوراک صنایع پتروشیمی است

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi