نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 5023 تاریخ انتشار: ۲۰ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس :برنامه کنترل خروجی پساب پالایشگاه ها با جدیت انجام می شود

  مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: برنامه سه ساله کنترل خروجی پساب پالایشگاه ها به دریا با جدیت در حال انجام است به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” مهدی یوسفی درباره فعالیت های سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برای پدافند غیر عامل و مدیریت بحران، گفت: ۱۱۴ برنامه در پنج حوزه بهداشت، […]

 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: برنامه سه ساله کنترل خروجی پساب پالایشگاه ها به دریا با جدیت در حال انجام است

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” مهدی یوسفی درباره فعالیت های سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برای پدافند غیر عامل و مدیریت بحران، گفت: ۱۱۴ برنامه در پنج حوزه بهداشت، محیط زیست، ایمنی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شناسایی و ابلاغ شده و در این راستا ستاد فرماندهی در منطقه تشکیل گردیده و هر دو هفته یک بار روند پیشرفت تمامی ۱۱۴ برنامه را پیگیری می کند.

وی تصریح کرد: در حوزه محیط زیست بحث اول پایش و شناخت شرایط موجود است که ما با اندازه گیری غیرفعال درحال پایش هستیم؛ برای پایش یک ایستگاه آنلاین راه اندازی شده و ۶ ایستگاه دیگر درآینده راه اندازی خواهد شد. برای پایش کیفیت هوای منطقه هم ۲۰ پارامتر کیفی موثر تعیین شده و به طور مداوم اندازه گیری می شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه بحث مهم دیگر در این حوزه مدیریت پسماندهاست که گام های اساسی برای راه اندازی مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی خطرناک و غیر خطرناک برداشته شده است، گفت: اصلاح و تکمیل واحدهای تصفیه پساب فاضلاب شرکت های مستقر در منطقه نیز در پروژه ای بزرگ کلید خورده و تحت نظارت سازمان منطقه ویژه در حال اجراست؛ همچنین با ایجاد انبار مکانیزه ۱۲۰ هزار تنی گوگرد، آلودگی ناشی از گوگرد تا ۹۰ درصد کاهش یافته است. در زمینه پساب ها، برنامه سه ساله کنترل خروچی پساب پالایشگاه ها به دریا در ماه هفتم اجرا قرار دارد.

یوسفی درباره اقدامات حوزه محیط زیست منطقه نیز اعلام کرد: هزار هکتار فضای سبز در منطقه ایجاد شده است و اجرای ۱۱۰۰ هکتار دیگر هم اخیرا توسط هیأت مدیره شرکت ملی نفت تصویب شده و به اجرا درخواهد آمد. در این راستا سمینارهای متعدد محیط زیستی نیز با مشارکت سازمان های مردم نهاد برگزار شده است.

وی درباره برنامه های منطقه برای کاهش میزان فلرینگ، تاکید کرد: در هشت سال گذشته شاهد حدود ۸۰ درصد کاهش میزان فلرینگ در ۱۰فاز اول پارس جنوبی بوده ایم که از این میزان ۴۴ درصد در سال گذشته رخ داده است.

یوسفی در خصوص ارتقای تجهیزات مدیریت بحران نیز گفت: اخیرا ۷ ماشین آتش نشانی با هزینه ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به ناوگان سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزوده شده و مناقصه ای نیز جهت تامین تجهیزات حفاظت فردی برگزار شده است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi