نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 4930 تاریخ انتشار: ۱۹ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: تایید شواهد وجود ذخایر شیل نفت در لرستان

  پروژه پژوهشی مطالعات اکتشافی شیل‎های نفتی در منطقه قالی‎کوه لرستان در حالی به پایان رسید که مطالعات از اثبات حجم قابل قبول شیل‎های نفتی با کیفیتی بسیار عالی در این منطقه حکایت دارد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو :محمود حاجیان، رئیس پژوهش و فناوری مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر […]

 

  • پروژه پژوهشی مطالعات اکتشافی شیل‎های نفتی در منطقه قالی‎کوه لرستان در حالی به پایان رسید که مطالعات از اثبات حجم قابل قبول شیل‎های نفتی با کیفیتی بسیار عالی در این منطقه حکایت دارد.
  • به گزارش پایگاه خبری اهوازنو :محمود حاجیان، رئیس پژوهش و فناوری مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: داده های پروژه پژوهشی شناسایی شیل‎های نفتی لرستان به وضوح حاکی از رخداد دو افق مهم شیل نفتی یکی در سازند سرگلو (ژوراسیک میانی) و دیگری در سازند گرو (کرتاسه زیرین) با ضخامت و حجم قابل قبول است.

    به گفته حاجیان، شیل‎های نفتی قالی‎کوه از نظر ویژگی‎های کانی شناسی، پیرولیز، شیمیایی، ژئوشیمیایی و آنالیزهای حرارتی رفتار و خواص کم و بیش یکسانی دارند.

    وی با بیان این‎که شیل‎های نفتی قالی‎کوه از نظر میزان نفت‎دهی در وضعیت خوبی (میانگین ۸۳ لیتر بر تن شیل نفتی) قرار دارند، اظهار کرد: کیفیت نفت های استحصالی بسیار عالی (میانگین API نزدیک به ۴۰) ارزیابی می‎شود که از این نظر جایگاه ویژه ای در دنیا دارند و منحصر به فرد هستند.

    حاجیان تاکید کرد: با در نظر گرفتن میانگین نفت‎دهی شیل‎های لرستان، حجم محاسباتی شیل نفتی قابل توجه برآورد شده است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi