نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 4827 تاریخ انتشار: ۱۸ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر عامل شرکت ملی نفتکش خبر داد: ابراز تمایل خارجی ها برای از سرگیری روابط تجاری با شرکت ملی نفتکش

  مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از ابراز تمایل شرکت های خارجی برای از سرگیری روابط تجاری با این شرکت خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، سیروس کیان ارثی از تمایل شرکت های خارجی برای از سرگیری روابط تجاری با شرکت ملی نفتکش ایران خبر داد و گفت: با توجه به شرایط فراهم […]

 

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از ابراز تمایل شرکت های خارجی برای از سرگیری روابط تجاری با این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو” ، سیروس کیان ارثی از تمایل شرکت های خارجی برای از سرگیری روابط تجاری با شرکت ملی نفتکش ایران خبر داد و گفت: با توجه به شرایط فراهم شده در پسابرجام و لغو تحریمها، مشکلات ناوگان شرکت از قبیل استفاده از کلاس و بیمه بینالمللی مورد قبول بازار، رفع شده است.
کیان ارثی افزود: هم اکنون نیز روابط تجاری با تعدادی از شرکتهای اروپایی و دیگر شرکتهای صاحب نام بینالمللی از سر گرفته شده و در حال توسعه است.
وی با بیان اینکه شرکت ملی نفتکش ایران فعلاً برنامهای برای افزایش ظرفیت ناوگان خود ندارد، یادآور شد: البته این شرکت در راستای حمایت از صنایع داخلی ساخت دو فروند کشتی نفتکش فرآوردهبر ۳۵هزار تنی و ساخت سه فروند کشتی نفتکش ۶۳هزار تنی را به شرکتهای داخلی سفارش داده است که امیدواریم بتوانیم با کمک سازندگان داخلی این سفارشات را تحویل گرفته و تعیین تکلیف کنیم.
کیان ارثی ادامه داد: شرکت ملی نفتکش هم اکنون با حفظ ظرفیت و در راستای کاهش سن متوسط ناوگان، طی یک برنامه استراتژیک پنجساله نسبت به جایگزینی تعدادی از کشتیهای قدیمیتر با کشتیهای نوساز اقدام خواهد کرد.
شرکت ملی نفتکش ایران در طول تحریمها بیش از ۹۰ درصد ظرفیت عملیاتی خود را در خدمت صنعت کشور قرار داد تا هیچگونه خللی به روند صادرات نفت کشور وارد نشود و هم‌اکنون نیز آماده است تا در صورت نیاز وزارت نفت بدون هیچ مشکلی با تمام ظرفیت در خدمت کشور باشد. ذکر این نکته نیز ضروری است که همراستا با سیاستهای وزارت نفت در زمینه افزایش تولید و صادرات گاز LPG، برنامهریزیهای لازم برای حضور پررنگتر NITC در این بخش نیز صورت گرفته است.
از زمان اجرایی شدن برجام تا این مقطع از سال جاری تعداد ۳۰ فروند از کشتیهای این شرکت به شرکتهای خارجی اجاره داده شده است که با توجه به مذاکرات انجام شده این تعداد تا پایان سال نیز افزایش خواهد یافت. همان‌طور که اشاره شد اولویت اول ما تأمین نیاز حمل نفت صادراتی کشور است و کشتیهای مازاد بر نیاز داخلی نیز به اجارهکنندگان خارجی اجاره داده خواهد شد
ارسال دیدگاه

logo-samandehi