نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 4785 تاریخ انتشار: ۱۷ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازنشستگی اولین چاه نفت کشور

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت: قدیمی‌ترین کارخانه بهره برداری نفت کشور از مدار تولید خارج می شود. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” ، قباد ناصری، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اظهار کرد: کارخانه بهره برداری نمره ۹ مسجدسلیمان بعنوان قدیمی‌ترین کارخانه بهره برداری کشور از مدار تولید […]

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت: قدیمی‌ترین کارخانه بهره برداری نفت کشور از مدار تولید خارج می شود.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” ، قباد ناصری، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اظهار کرد: کارخانه بهره برداری نمره ۹ مسجدسلیمان بعنوان قدیمی‌ترین کارخانه بهره برداری کشور از مدار تولید خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه این کارخانه در سال ۱۳۰۷ احداث شده و دارای ۸۸ سال قدمت است بیان داشت: این کارخانه با ظرفیت فرآورش روزانه ۵۰ هزار بشکه نفت به عنوان مرکز ثقل فعالیت‌های تولیدی این شرکت در مسجدسلیمان محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان هدف از این اقدام را خروج تأسیسات نفتی از حریم شهر‌ها و صیانت از محیط زیست عنوان کرد افزود: با این اقدام علاوه بر حفظ ایمنی و کاهش دغدغه‌های وجود تأسیسات نفتی در حریم مناطق مسکونی و حذف آلاینده‌های صنعتی، مشارکت صنعت نفت در حفظ محیط زیست افزایش می‌یابد.

ناصری گفت: با راه اندازی ایستگاه پمپاژ تمبی به عنوان بخشی از تأسیسات مجتمع بهره برداری و نمک‌زدایی هفت شهیدان که با همت متخصصان مناطق نفتخیز جنوب عملیات طراحی و احداث آن انجام شد این ایستگاه جایگزین کارخانه بهره‌برداری نمره ۹ می‌شود.

وی یادآور شد با خروج کارخانه بهره برداری نمره ۹ از مدار خدمت، تأسیسات آن در مکان فعلی حفظ و نگهداری شده و این کارخانه بعنوان بخشی از تأسسیات پارک موزه گنجینه نفت مسجدسلیمان پذیرای بازدید کنندگان و علاقمندان به تاریخ صنعت نفت خواهد بود

ارسال دیدگاه

logo-samandehi