نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 4757 تاریخ انتشار: ۱۷ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

درخواست فیلیپین برای خرید ماهانه ۴ میلیون بشکه نفت از ایران

مدیرعامل شرکت ملی نفت فیلیپین علاوه بر مذاکره برای حضور در بخش بالادستی صنعت نفت، از مذاکره با ایران برای خرید ماهانه چهار میلیون بشکه نفت خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ؛ هر چه زمان بیشتری از اجرای برجام و رفع تحریم ها می گذرد، کشورهای بیشتری برای همکاری با ایران و خرید […]

مدیرعامل شرکت ملی نفت فیلیپین علاوه بر مذاکره برای حضور در بخش بالادستی صنعت نفت، از مذاکره با ایران برای خرید ماهانه چهار میلیون بشکه نفت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ؛ هر چه زمان بیشتری از اجرای برجام و رفع تحریم ها می گذرد، کشورهای بیشتری برای همکاری با ایران و خرید نفت اعلام آمادگی می کنند به طوری که در ماه های اخیر، شاهد از سرگیری فروش نفت به کشورهای اروپایی بوده ایم.
کشورهای اروپایی که در زمان تحریم، واردات نفت از ایران را متوقف کرده بودند، اکنون به طور میانگین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار بشکه نفت از کشورمان خریداری می کنند.
با وجود فروش نفت به اروپا، مهم ترین بازار نفت ایران همچنان آسیا به شمار می رود به طوری که بیش از ۲ میلیون بشکه از نفت صادراتی ایران، عازم پایانه های نفتی کشورهای آسیایی می شود.
تازه ترین مشتری آسیایی نفت ایران، فیلیپین است که پس از رفع تحریم، تمایل خود برای خرید نفت را اعلام کرده و اکنون نیز مذاکراتی را با شرکت ملی نفت انجام داده است.
«پدرو آگینو» مدیرعامل شرکت ملی نفت فیلیپین (PNOC) با تشریح جزئیات برنامه این کشور برای خرید نفت از ایران، گفت: این شرکت به سرمایه گذاری در حوزه گاز مایع در ایران تمایل دارد تا از این طریق بتواند در طولانی مدت از آن به عنوان یک منبع تأمین انرژی در فیلیپین بهره بگیرد.
وی با بیان این که ایران به نظر من سرزمین فرصت هاست، اضافه کرد: متخصصان ایرانی تجربه بالایی دارند، زیرا در دوران تحریم بدون حضور و مشارکت شرکت‌های نفتی بین‌المللی، صنعت نفت ایران به خوبی اداره شده است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت فیلیپین درباره خرید نفت از ایران، بیان داشت: در گذشته یکی از خریداران نفت ایران بوده ایم، هم اکنون نیز در حال رایزنی برای آغاز خرید مجدد نفت خام از ایران هستیم.
آگینو ادامه داد: با توجه به استراتژی وزارت نفت ایران در بالابردن میزان صادرات نفت، شرکت ملی نفت فیلیپین نقش سازنده ای در قرارداد آتی ایفا خواهد کرد.
وی درباره مشارکت با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ایران، گفت: ما با پیوستن به کنسرسیوم بین المللی «پرگس» در حدود یک سال است که در صدد سرمایه گذاری در بخش بالادستی صنعت نفت ایران و خرید نفت خام در بلند مدت هستیم.
مدیرعامل شرکت ملی نفت فیلیپین افزود: شرکت ملی نفت فلیپین برنامه ساخت یک پالایشگاه با ظرفیت روزانه ۴۰۰ هزار بشکه در روز را در دست دارد و برای تامین خوراک این پالایشگاه آماده همکاری با شرکت‌های بزرگ نفتی همچون شرکت ملی نفت ایران است.
آگینو اضافه کرد: شرکت ملی نفت فلیپین، طرح ساخت این مجتمع پالایشگاهی با ظرفیت ۴۰۰ هزار بشکه در روز و ماهانه ۱۲ میلیون بشکه را با همکاری شرکت سینوپک چین در دست اجرا دارد.
مدیرعامل شرکت ملی نفت فیلیپین ادامه داد: این شرکت هم‌اکنون با شرکت روسنفت برای تأمین چهار میلیون بشکه نفت به توافق رسیده و برای چهار میلیون بشکه دیگر نیز با شرکت شل در حال مذاکره است و امیدوار است برای خرید ماهانه چهار میلیون بشکه باقی نفت مورد نیاز این پالایشگاه، با شرکت ملی نفت ایران به توافق برسد.
چندی پیش نخستین تفاهم نامه همکاری و قرارداد محرمانگی بر پایه چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در راستای اجرای الگوی جدید قراردادهای نفتی در حوزه بالادستی صنعت نفت و با هدف توسعه میادین نفت و گاز، میان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و کنسرسیوم پرگس متشکل از ۱۱ شرکت اروپایی، کانادایی، آسیایی (از جمله فیلیپینی) و دانشگاه صنعتی شریف در اهواز امضا شد
ارسال دیدگاه

logo-samandehi